Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozejście się rany po zabiegu chirurgicznym


Gość xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad tydzien temu miałam wycinane znamie skórne. po 7 dniach wyjeto mi szwy. po 2 dniach przy zdejmowaniu opatrunku okazalo sie ze rana sie rozeszla i pokrywa ją taka cienka warstwa przeźroczystego jakby sluzu a na opatrunku sa slady wycieku wymieszane z krwia. brakujacy wycinek skroy jest wielkosci ok 1x1 cm. czy rana sama sie zagoi? czy konieczne jest drugie szycie? w jaki sposob pielegnowac ta rane zeby gojenie bylo mozliwie jak najkrotsze a blizna malo szpecaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rana sama sie zagoi? - tak, rana powinna zagoić się samoistnie czy konieczne jest drugie szycie? - nie, rana taka musi teraz goić się przez ziarninowanie czyli od dna, powoli w jaki sposob pielegnowac ta rane zeby gojenie bylo mozliwie jak najkrotsze a blizna malo szpecaca? - utrzymywać należy ranę w należytej czystości i nic poza tym, jeśli wytworzy się odpowiednia blizna można wtedy zastosować preparaty na blizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przemywać wodą z mydlinami. Przez dzień jeśli Pani, gdzieś wychodzi, gdy jest sposobność zabrudzenia rany radzę stosować opatrunek. W razie przebywania w domu, na noc można nie stosować opatrunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rana się trochę podgoi to posmaruj tak jak ja po operacji żelem na szybsze gojenie się rany, zlikwiduje ból skóry i wyleczy skórę po zabiegu. tu możesz dostać: www.pozabiegu.pl polecam, bo sama tam kupiłam tanio i szybko i oryginał co ważne :) zdrówka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×