Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a pół przysiady i podnoszenie ciężarów


Gość Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry widam serdecznie specjalistów i forumowiczów otóż mam problem w czwartek ćwiczyłem pół przysiady jestem osobą nie wysoką ważaca 88 kg 22 lata na sztandze było od 180 do 212 kg wykonywałem je w następujący sposób szeroko dość rozstawione nogi obniżałem do kąta prostego w kolanach siadałem na ławeczce był ułamek sekundy rozluźnienia i wstawałem z tym cieżarem dość gwałtownie ...nie miałem pasa założonego, po przyjści udo domu nie czułem bólu jedynie alarmujące dziwne odczucie ze coś sie dziwnego stało w okolicach prawej pachwiny ale nie był to ból czy dyskomfort bardziej nie potrafie opisać nic szczególnego ale balem sie rano wstalem idąc na uczelnie zauważyłem żę cofając noge prawą do tyłu tzn robiąc wykrok wiekszy czuje ból acz kolwiek były to chyba mieśnie jednakrze to naciągnięcie było też odczuwalne w okolicy pachwiny tuż nad penisem w kierunku prawiej strony ...niewiem jak to opisać mam nadzieje że pisze zrozumiale, wybrałem sie wieczorem do lekarza ten zbadał mnie dotykał palcami kazał kaszleć stwierdził, że nic nie wyczuł ale powiedział że mam otwarty kanał pachwinowy po za tym nic tylko tyle, w sobote chwilami czulem kłucie jedynie lekkie podczas spokojnego leżenia. Przy oddawaniu stolca sikaniu czy kaszleniu mocnym nic nie czuje ani przy spinaniu sie podnoszeniu dotykam palcami podczas tych czynności te okolice żeby względnie wyczuć powstający *pęcherz* nic nie wyczułem nie piecze mnie niemam wzdęć ani zaparć jedynie momentami rzadkimi podczas bezruchu leżenia lub siedzenia występuja kłucia lekkie czasem promieniujące w dół uda lub do góry po lini pachwiny, dodam że ćwicze na siłowni już 4,5 prawie dość reglarnie ćwicze brzuch rygorystycznie na rózne sposoby dbam o elastyczność żyje w bardzo duzym stresie zwiazanym nie tylko z uczelnią nigdy nie miałem wczesniejszych problemów z przepukliną, wiem że 4 dni to troche mało żeby zbadać wszystko, ale ważne jest dla mnie bardzo żeby sie dowiedzieć czy to przepuklina ..moje kolejne pytanie to czy badanie USG wykarze coś czy lekarz jest mi w stanie na podstawie tego powiedzieć czy doszło do powstania przepukliny i co pan chirurg o tym myśli bardzo sie tym stresuje bardzo to wiele mi skomplikuje jeśli jest rzepuklina a jeszcze wiecej jeśli sie dowiem o niej później dlatego też prosiłbym o porade i opinie bardzo dziękuje za poświecony czas i przeczytanie tego pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, aby postawić diagnozę co do przepukliny najlepiej, aby Pana zbadał doświadczony chirurg. On zwykłym badaniem ręką potrafi postawić trafną diagnozę. USG jest tylko badaniem uzupełniającym, które w przypadku przepuklin raczej nie jest jednoznacznym badaniem w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×