Guzek, hypoechogeniczna zmiana na wątrobie

użytkownik
MAłGOSIA Z łODZI

U mojego meza na badaniu usg jamy brzusznej jest opisane przy przedniej powierzchni lewego płata przymostkowej prawej widoczna jest hypoechogeniczna zmiana ok. 16mm pozatym wszystko opisane bz chorobowych zaniepokoiło nas to opisane na poczatku co to moze oznaczac jest jeszcze napisane ze wskazana dalsza diagnostyka CT,ew.BACC

Reklama
użytkownik
stapler

Trudno określić czym może być guzek w samym USG. Najczęściej jest to jakiś naczyniak, przerost ogniskowy guzkowy, gruczolak (zmiany łagodne). Aby pogłębić diagnostykę należałoby na początku wykonać TK z kontrastem. W zależności od wyniku TK zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej zmiany.

użytkownik
iza

Witam na tk wyszla mi zmiana ogmiskowa na prawym placie obwodowo w segmencie 5 tym wxmacniajaca sie silnie kontrastem zmiana z blizna centralna o wymiarach 46:35:42mm obrzaz tk przemawia najbardziej za zmiana FNH do dalszej kontroli.Badania krwi i proby watrobowe dobre .Prosze o odp

użytkownik
iza

Malgosia prosze odezwi sie ja tez z lodzi jestem i msm ten sam problem wikidor@toya.net.pl

użytkownik
Małgorzata

Witam.Mam pytanie.Jestem po badaniu USG jamy brzusznej i w wyniku lekarz napisał-w prawym płacie wątroby ognisko hypoechogeniczne ze zwapnieniami na obwodzie w formie skorupki jajka,wielkości 26x23x18mm,stykajace sie ze scianka pęcherzyka żółciowego.Co może mi doradzic lekarz,na jakie badania powinnam otrzymac skierowania,ponieważ narzekam na wzdęcia brzucha,bóle w prawym boku,poza tym w woreczku żółciowym mam dwa złogi.Co dalej robić,bo operacji sie boje.Pozdrawiam.Dziękuję za odpowiedż.Małgorzata.Krakówek,Kujawsko-pomorskie.

Twoja odpowiedź