Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek, hypoechogeniczna zmiana na wątrobie


Gość MAłGOSIA Z łODZI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MAłGOSIA Z łODZI

U mojego meza na badaniu usg jamy brzusznej jest opisane przy przedniej powierzchni lewego płata przymostkowej prawej widoczna jest hypoechogeniczna zmiana ok. 16mm pozatym wszystko opisane bz chorobowych zaniepokoiło nas to opisane na poczatku co to moze oznaczac jest jeszcze napisane ze wskazana dalsza diagnostyka CT,ew.BACC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić czym może być guzek w samym USG. Najczęściej jest to jakiś naczyniak, przerost ogniskowy guzkowy, gruczolak (zmiany łagodne). Aby pogłębić diagnostykę należałoby na początku wykonać TK z kontrastem. W zależności od wyniku TK zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na tk wyszla mi zmiana ogmiskowa na prawym placie obwodowo w segmencie 5 tym wxmacniajaca sie silnie kontrastem zmiana z blizna centralna o wymiarach 46:35:42mm obrzaz tk przemawia najbardziej za zmiana FNH do dalszej kontroli.Badania krwi i proby watrobowe dobre .Prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Witam.Mam pytanie.Jestem po badaniu USG jamy brzusznej i w wyniku lekarz napisał-w prawym płacie wątroby ognisko hypoechogeniczne ze zwapnieniami na obwodzie w formie skorupki jajka,wielkości 26x23x18mm,stykajace sie ze scianka pęcherzyka żółciowego.Co może mi doradzic lekarz,na jakie badania powinnam otrzymac skierowania,ponieważ narzekam na wzdęcia brzucha,bóle w prawym boku,poza tym w woreczku żółciowym mam dwa złogi.Co dalej robić,bo operacji sie boje.Pozdrawiam.Dziękuję za odpowiedż.Małgorzata.Krakówek,Kujawsko-pomorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wczoraj mialam robione usg podczas którego ukazała się zmiana ogniskowa na lewym płacie wątroby o niejasnej etiologii.Co to oznacza? Lekarz rodzinna prosiła bym jak najszybciej zrobiła tomografię komputerową, dostałam skierowanie do lekarza gastrologa. Podobno to nie torbiel, naczyniaki i gruczolaki robia sie najczesciej na prawym placie watroby. Dodam że ponad miesiąc temu miałam robioną morfologie krwi. Wyniki to: leukocyty 3,58 , mcv 100,5 , mch 31,9 , mchc 31,7 , do tego za wysoki cholesterol 215,30. Moja mama zmarła na raka trzustki, bardzo się boję. Wiecie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×