Ból po zabiegu usunięcia stulejki

u?ytkownik
Radosław

Witam 5 dni temu przeszedłem zabieg usunięcia stulejki ( nie zostałem całkowicie obrzezany ponieważ lekarz stwierdził iż nie ma takiej potrzeby)usłyszałem od lekarza że muszę kilka razy dziennie zdejmować napletek i myć szwy oraz odsłoniętą część penisa letnią wodą z mydłem a następnie moczyć w rumianku i odprowadzić napletek na swoje miejce, chciałbym się dowiedzieć czy w momencie zdejmowania i zakładania z powrotem napletka ból jest normalny?czy można jakoś zmniejszyć ból? Wykonuję tą czynność 5 razy dziennie czy to wystarczy? czy jest jakaś metoda może środek przyspieszający gojenie? Pozdrawiam i czekamna odpowiedź.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Dowiedzieć czy w momencie zdejmowania i zakładania z powrotem napletka ból jest normalny?
- tak to normalny objaw, jednak powoli powinien ustępować
czy można jakoś zmniejszyć ból?
- można użyć domowych środków przeciwbólowych stosowanych doustnie lub np. żel typu Lignocainum dostępny na receptę
Wykonuję tą czynność 5 razy dziennie czy to wystarczy?
- tak, powinno to wystarczyć
czy jest jakaś metoda może środek przyspieszający gojenie?
- nie ma takich środków, wykonywanie czynności jakie Pan przedstawił wystarczą do prawidłowego i samoistnego zagojenia się rany

u?ytkownik
Marcin

Witam,
jestem lekko ponad tydzien po zabiegu stulejki, wszystko ładnie sie goi, tylko przy dotykaniu zołędzia odczuwam duży ból i mam przez to problem z wychodzeniem z domu, ponieważ zoladz boli mnie przy dotykaniu bokserek. (Przy wzwodzeni boli mnie lekko skóra) Mocze penisa w rivanolu, oraz smaruje alantanem 2 razy dziennie, gdybym nawet chcial udac sie do chirurga z bóolu nie doszedlbym. Są na to jakies ćwiczenia albo lepsze masci? Słyszałem, że rumianek jest dobry, powinienem go stosować? Zależy mi na czasie, ponieważ musze udać sie dosyc szybko na zajęcia. Z góry dzięki. pozdrawiam

u?ytkownik
Damian

Witam.Mam stulejke i postanowiłęm obrzeżyc penisa mam pytanie ile taki zabieg trwa i czy to jest bardzo bolesne i ile sie goi

u?ytkownik
Tomasz

Witam,
zabiegowi poddałem się we środę i był wykonany przy znieczuleniu miejscowym, jeśli chodzi o mnie to same zaszczyki były bolesne i musiały być powtarzane w trakcie zabiegu bo bolało. Po zabiegu wystąpiła duża opuchlizna która utrudnia mi oddanie moczu i noszenie bielizny gdyż kontakt z bielizną sprawia duży ból.Na czwarty dzień po zabiegu mam tak silne bóle żeby wytrzymać muszę przyjmować dosyć silne środki przeciwbólowe .
Jeśli ktoś ma możliwość wykonania zabiegu pod narkozą niech naprawdę pomyśli nad taką opcją napewno zaoszczędzi niepotrzebny ból i stres podczas zabiegu.

u?ytkownik
Mateusz91

Witam!Mam 20 lat i stwierdzono u mnie stulejkę.Byłem u lekarza rodzinnego i dostałem skierowanie do lekarza urologa.Byłem się zapisać na termin i mam 12 kwietnia.Chciałem się dowiedzieć jak przebiega ten mały zabieg chirurgiczny i czy dostaje się zastrzyk w penisa czy nie.Jak on przebiega i co robią przy penisie lekarze.Bardzo się boje tego zabiegu.Proszę o szybką odpowiedź.Pozdrawiam.

u?ytkownik
Wojtek

Mateusz i jak poszło?
Też mam zamiar iść do lekarza rodzinnego, a on daje od razu skierowanie czy też bada?

u?ytkownik
Michał

Mam prawdopodobnie stulejkę, podczas erekcji napletek sam nie chce się zsuwać a gdy próbuje go zsunąć zaczyna boleć, ale wstydzę się z tym iść do lekarza.
Co powinienem zrobić w takiej sytuacji.

u?ytkownik
olo

Masz dwie opcje:
żyjesz z tym nadal, nie uprawiasz sexu, nie żenisz sie itd
i drug aopcja : przełamujesz wstyd idziesz do lekarza, umawiasz sie na zabieg, przechodzisz zabieg, wszystko sie goi i jesteś happy. 40m min zabiegu i po wszystkim. Tez sie wstydziłem ale sie przełamałem i poszedłem do lekarza. Ja byłem pełnoletni i bylem u lekarza sam ,prywatnie .Im szybciej pójdziesz do lekarza tym lepiej. Miej juz to za sobą

u?ytkownik
Michał

Ej olo weź tu napisz swoje gg.
Ja do ciebie bym napisał.

u?ytkownik
Katarzyna

Moze mi ktos odpowiedziec na pytanie,mam 12sto letniego syna 1 dzien po plastyce napletka czy lepiej otwierac penisa na lezaco czy na stojaco zamoczonego w rumianku??

u?ytkownik
Sławek

Witam! Jestem już 9 dni po zabiegu obrzezania. Mam 41 lat. Na początku zaraz po zabiegu trochę bolało wziąłem 2 tab. ketanolu i przeszło tylko żołądź mam wrażliwy ale z każdym dniem jest lepiej. U mnie stwierdzono liszaj twardzeniowo wsteczny i skóra na napletku zaczynała twardnieć i było coraz mniejsze oczko prześwitu aż nie mogłem naciągnąć napletka. Nie ma co się wstydzić jest to normalny zabieg robiony przede wszystkim w znieczuleniu miejscowym i jak jest dobrze podane znieczulenie to nic się nie czuję.

u?ytkownik
Tomek

Jestem dzień po zabiegu i powstała mi opuchlizna, czy to normalne że jak dotykam żołądz to słabo czuje

u?ytkownik
David

Witam.

Tydzień temu miałem zabieg usunięcia stulejki oraz wędzidełka. Lekarz przeprowadzający zabieg przepisał mi maść do smarowania *Detremoycyna 2%*. Powiedział żebym smarował z zewnątrz ponieważ ze względu na szwy nie zsunę napletka .Wczoraj miałem ściągane szwy i pielęgniarka zdziwiona zapytała czemu nie zsuwałem napletka?? Kupiłem tabletki Rivanolum, mam je rozpuszczać w 1/2 szklanki wody, moczyć penisa i próbować rozciągać napletek. Niestety nic to nie daje. Wciąż mam grubą skórkę na górze napletka i przy naciągnięciu ledwo wystaje czubek żołędzia... Myślałem że po zabiegu nie będzie problemów ze ściąganiem skórki. Obawiam się że będę musiał mieć reoperację. Obwiniam chirurga, ponieważ nie udzielił mi wskazówek jak powinienem postępować. Nawet nie obejrzał mnie po zabiegu. Myślę że lepiej byłoby gdyby zrobił mi całkowite usunięcie napletka (obrzezanie), przynajmniej nie miałbym takich problemów.

Czy powinienem kupić coś jeszcze co pomogłoby w rozciągnięciu napletka? Jakie ćwiczenia jeszcze mógłbym stosować? Proszę o pomoc.

u?ytkownik
aaaa

Jak to jest z tą operacja? Chciałbym mieć narkoze bo chyba nie będę się gapil jak oni mi tam robią