Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i mdłości po lewej stornie ciała a rak trzustki


Gość Edek.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam 29 lat. Od około 2 miesięcy męczę się z napięciem i czasem lekkim bólem z lewej strony ciała, pod żebrami, blisko boku ciała. Uczucie to przypomina mdłości. Uczucie to nie reaguje raczej na jedzenie. Alkohol też nie ma wpływu na ten ból. Byłem u lekarza idostałem skierowanie na badania krwi - morfologia, OB, crp i amylaza. Wszystkie wyniki są w nomie, poza hematokrytem który jest jest większy od normy o ok. 0,5%. OB mam 1, oraz w organizmie nie występuje bialko agresywne. We wrzesniu ubiegłego roku miałem wykonywane usg jamy brzusznej, które też nie stwierdzało patologii. Czy biorąc pod uwagę usg z ubiegłego roku oraz aktualnie badania krwi, konkretnie chodzi mi o amylaze to czy ból może pochodzić od trzustki i być spowodowany jej zapaleniem bądź nowotworem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej te bóle nie mają związku z trzustką (badania takie - laboratoryjne i obrazowe powinny wykryć stan zapalny czy też patologię nowotworowy w zakresie trzustki). Trzeba rozważyć istnienie patologii w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy. Zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii. O tym powinien zadecydować lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeśli to nie jest problem to proszę odpowiedzieć co Pan rozumie pod pojęciem patologii w zakresie żołądka i trzustki. Czy mam braać pod uwagę chorobę nowotworową? Czy powinienem się udać pilnie do lekarza (prywatnie) czy czekać na normalny termin państwowo? Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobne objawy z tym, ze odczuwam bol po jedzeniu, dokladnie tak umiejscowiony jak opisany wyzej. Wyniki mam w normie i usg tez bez zmian. Czy za ten bol odpowiadaja bakterie Heli-pyroli?, ktorych mam przekroczona norme do 3.9. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×