Bóle i mdłości po lewej stornie ciała a rak trzustki

u?ytkownik
Edek.

Dobry wieczór, mam 29 lat.
Od około 2 miesięcy męczę się z napięciem i czasem lekkim bólem z lewej strony ciała, pod żebrami, blisko boku ciała. Uczucie to przypomina mdłości. Uczucie to nie reaguje raczej na jedzenie. Alkohol też nie ma wpływu na ten ból.
Byłem u lekarza idostałem skierowanie na badania krwi - morfologia, OB, crp i amylaza.
Wszystkie wyniki są w nomie, poza hematokrytem który jest jest większy od normy o ok. 0,5%. OB mam 1, oraz w organizmie nie występuje bialko agresywne.

We wrzesniu ubiegłego roku miałem wykonywane usg jamy brzusznej, które też nie stwierdzało patologii.

Czy biorąc pod uwagę usg z ubiegłego roku oraz aktualnie badania krwi, konkretnie chodzi mi o amylaze to czy ból może pochodzić od trzustki i być spowodowany jej zapaleniem bądź nowotworem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Nie raczej te bóle nie mają związku z trzustką (badania takie - laboratoryjne i obrazowe powinny wykryć stan zapalny czy też patologię nowotworowy w zakresie trzustki).
Trzeba rozważyć istnienie patologii w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy. Zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii. O tym powinien zadecydować lekarz po badaniu.

u?ytkownik
Edek

Panie doktorze dziękuję bardzo za odpowiedź.
Jeśli to nie jest problem to proszę odpowiedzieć co Pan rozumie pod pojęciem patologii w zakresie żołądka i trzustki.
Czy mam braać pod uwagę chorobę nowotworową?

Czy powinienem się udać pilnie do lekarza (prywatnie) czy czekać na normalny termin państwowo?

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

u?ytkownik
stapler

Myślę raczej o jakiejś chorobie typu stanu zapalnego, nadżerek, owrzodzenia nie zaś nowotworze.
Z tym problemem można udać się do lekarza w trybie planowym, nie ma pilności.

u?ytkownik
Wiolka

Witam. Mam podobne objawy z tym, ze odczuwam bol po jedzeniu, dokladnie tak umiejscowiony jak opisany wyzej. Wyniki mam w normie i usg tez bez zmian. Czy za ten bol odpowiadaja bakterie Heli-pyroli?, ktorych mam przekroczona norme do 3.9. Pozdrawiam

u?ytkownik
Magda

Pewnie masz zapalenie zoladka, ta bakteria jest wredna. Czeka cie antybiotykoterapia.

Twoja odpowiedź