Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek wartowniczy


Gość hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stwierdzono u mnie 4 lata temu szczeline idbytu. w międzyczasie pojawił mi sie tzw guzek wartowniczy- lekarz poinformowal mnie że to jest efekt tego, iz moja szczelina jest sz. przewlekłą,,Leczenie zachowawcze przyniosło skutek ( odpukac nie ma nawrotów, krwawień etc...) ale guzek ,,tzn taki fałd skóry ładnie to określe-maly dzyndzelek :) )pozostał. Lekarz stwierdził jeszcze wtedy w trakcie leczenia że może sie wchłonąć a może pozostać jako *pamiatka * po schorzeniu. Czy miał rację? Czy taki guzek może byc niebezpieczny? co prawda jest słabo widoczny, ale wyczuwam go pod prycznicem albo po wypróznieniu z wysiłkiem (choć zdarza sie to rzadko) mam wrażenie jakby sie bardziej uwidaczniał ..Czy on może byc niebezpieczny, przejsc w nowotwór np? Czy stosuje sie jakies zabiegi na guzki wartownicze? laserowe ,,,bardzo prosze o odpowiedz bo bardzo mnie ten niewieli fałd skóry niepokoi,,,czy on może bolec np.przy dłuższym siedzeniu?Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał rację? - tak, oczywiście Czy taki guzek może byc niebezpieczny? - nie, to efekt przewlekłego zapalenia Czy on może byc niebezpieczny, przejsc w nowotwór np? - nie Czy stosuje sie jakies zabiegi na guzki wartownicze? - nie ma takiej potrzeby, ewentualnie ze względów estetycznych można go miejscowo wyciąć czy on może bolec np.przy dłuższym siedzeniu? - nie powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właśnie (2.dzień) po operacji usunięcia szczeliny odbytu wraz z guzkiem wartowniczym. Ogólnie zabieg trwał ok. 30 min. pod ogólnym znieczuleniem, czyli blokada w kręgosłup. Jeden dzień po operacji, a by wypróżnianiu ból niesamowity - tego nie idzie opisać, to trzeba poczuć. Gdyby nie środki przeciwbólowe to wyłabym z bólu jak kojot. Guzek wartowniczy przy szczelinie odbytu to coś normalnego, więc bez obaw, że to nowotwór - też takie myśli mi przychodziły ale lekarz mnie uspokoił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę leczyć tego byle gdzie bo efekty mogą być opłakane. Na ubezpieczenie najlepiej w pzychodni przy szpitalu na Solcu w Warszawie albo wpzychodni Falck naSapieżyńskiej -zapisać się do proktologa i on pokieruje odpowiednio.W tej pzychodni pzyjmują lekarze ze szpitala na Solcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa tygodnie temu miałam operację usunięcia szczeliny odbytu wraz z guzkiem wartowniczym. Trzy dni po zabiegu znowu wyczułam wystający guzek, tym razem w środkowej okolicy odbytu, wygląda bardzo podobnie do guzka wartowniczego. Lekarz poinformował mnie, że może to być obrzęk po zabiegu, choć ja byłam pewna, ze coś nie jest ok, że nie wygląda to jak obrzęk. Ma to stałą, utrzymującą się strukturę. Zalecił mi stosować przez dwa tygodnie maść Proktis-M. Stosuję ją już tydzień, a guzek nie zmniejsza się, wręcz przeciwnie, jest troszkę większy i pojawiło się krwawienie, bez bólu. Czy mogę otrzymać informację, co to może być? Czy to kolejne guzki, które należy usunąć operacyjnie? Czy może jest sposób aby się wchłonął? pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×