Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący tłuszczak


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od kilku lat mam zdiagnozowanego biopsją tłuszczaka na lewym boku , pod zebrami. Tłuszczak ten odkąd pamiętam boli, najbardziej przy przyciskaniu. Czytałem że tłuszczaki nie bolą. Tłuszczak w obrazie usg miał 3cm. Teraz od kilku miesięcy tłuszczak się zmniejszył i to o wiele, jakby zanikał, ale dalej jeszcze boli przy naciskaniu. To że się tłuszczak zmniejszył wnioskuje po tym, ze kiedy go macam to po prostu czuje ze jest o wiele mniejszy jak był. Proszę o odpowiedź czy tłuszczaki giną i dlaczego mój tłuszczak mnie boli, skoro lekarze twierdzą ,żę tłuszczaki nie bolą. Czy powinienem iść do onkologa i powiedzieć o tym co zauważyłem i co czuje ? pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie jest, że tłuszczaki nie bolą. W mojej praktyce klinicznej dość często spotykam się z osobami, które mają dolegliwości bólowe ze strony tłuszczaków. Tłuszczak może uciskać na nerwy obwodowe co powoduje dolegliwości bólowe. To typowy stan. Jedynym skutecznym sposobem leczenia takiego tłuszczaka jest zabiegowe usunięcie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż też ma kilka tłuszczaków np. na ręce, na kręgosłupie ale największy znajne się pod prawym żebrem i go boli przy każdym skłonie. Nie chce isc do lekarza. Nie wiem co mam zrobic żeby go skłonic do badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od miesiąca tez posiadam takiego obcego na lewym żebrze jest on dosc spory i nie boli przy dotykaniu ale ogólnie żle sie czuję bo bola mnie płuca ,piersi itp martwie sie strasznie mam ucisk w klatce piersiowej biopsja dopiero w lipcu czy ktos z was tez ma tak złe samopoczucie fatalna sprawa juz sobie wmówiłam najgorsze nie umię żyć strasznie mi z tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 13 lat i mam tłuszczaka na plecach teraz to już tylko z jednej strony bo miałam z dwóch ale z jednej mi juz rok temu usuneli :D zabieg nie bolał nie staty mnie guz też mnie boli i niedługo jade na badania i pewnie znów na operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey ja od niedawna wyczulam guzek pod mostkiem z prawej strony bylam u lekarza.macajac stwierdzil,ze na usuniecie.nie robil mi zadnego usg.martwie sie,bo to cos uciska i boli czasem.lekarz uwaza,ze to moze tluszczak badz wlokniak.boje sie strasznie.mam najgorsze mysli.prosze porade jak nie zwariowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 28 lat i okolo 50-70 tluszczakow na calym ciele ...strasznie bola .U mnie wycinanie odpada ...musieli by mnie na plasterki pociac...sam nie wiem co robic...niech ktos kto ma ten problem odezwie sie moj mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pare dni temy pod prawa pacha wyczulam naly guzek ,zignorowalam ale minelo 6 dni a guzek jest coraz wiekszy i pojawil sie nie znosny bol nawet przy minimalnym ruchu reka,z opisywanych przez was objawow wywnioskowalam ze jest to tluszczak.Mam jednak pytanie czy jest mozliwosc aby bylo to powiazane z moja tarczyca gdyz guzek jest na wezle chlonnym.dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to i tak macie małe problemy .... Mam 23 lata a na ciele mam jakiś guzów podskórnych około 100 sztuk, 60% boli strasznie mam pracę fizyczną i strasznie przeszkadzają.... na dodatek ostatnio pojawił się ból pod pachą i na szyi *Moje podejrzenia padły na węzły chłonne* zobaczymy do chirurga onkologa idę 14 grudnia. Na dzień dzisiejszy radzę sobię z bólem i żyje *)... Tak naprawde guzy zaczęły mi wyskakiwać około 1,5 roku temu jak gwałtownie zacząłem tyć + ciężki wysiłek + stres... Mam ból nawet w klatce piersiowej masakra... Wszystkie moje guzy są zlokalizowane na brzuchu , piersi, pracy nigdzie indziej nie mam. Kolor skóry nie zmieniony. Byłem na USG tkanek miękkich prywatnie i pani tylko pomierzyła to największy mam 8 cm dalej nie bede wypisywał *) około 100 sztuk :)... Druga sprawa napisała na rozpoznaniu tłuszczako-włókniak *?* sama nie wiedziała co to jest dlatego idę do chirurga pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregory5

Ja tez posiadam to cholerstwo..i czasem zaboli przy nadmiernym wysilku fizycznym.Teraz to wlasnie zauwazylem,bedac na miesiecznym urlopie i powrocie do pracy..Po 1dniu pracy poczulem bol w okolocach uda..Jest to takjakby paraliz ciala,jakby ktos wbil mi gwozdzia w plecy...niesamowity bol..Nic nie poglo .zadne zele,masci, kapiele,plastry ogrzewajace czy oklady z lodu..Doslownie nic..okropnie sie czuje,ogromny dyskomfort, nawet stac nie moge bo tak boli..Nie wiem co zrobic..naprawdd.czy ktos zna jaka odpowiedz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 35 lat i już chyba nie pamiętam od kiedy mam te guzy (tłuszczaki ) ciągle przybywają najwięcej mam na brzuchu i klatce piersiowej oraz na plecach chyba ze 30 w sumie niektóre bolą byłem kiedyś u okologa i stwierdził ze to tłuszczaki miałem juz kiedys usuwac ale zrezygnowałem podobno odrastaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miracle maker

Witam. Jeśli to komuś pomoże to powiem jak ja poradziłem sobie z tłuszczakami. Otóż mam je rodzinnie tak jak większość z nas. Pierwszego zauważyłem w wieku 18 lat i dość długo był tylko jeden. Później w okresie 24-29 roku życia pojawiło się ich całe mnóstwo (około 50 szt). Głównie brzuch, ręce, plecy. Największe o średnicy około 4-5 cm. Zacząłem analizować swoje życie i szukać jakiś przyczyn i doszedłem do następujących wniosków, że nawarstwienie tłuszczaków zbiegło mi się z paroma rzeczami w moim życiu: odpuściłem sobie sport i wysiłek fizyczny, piłem dość sporo alkoholu, źle się odżywiałem i z wagi 75kg/180 cm doszedłem do 94kg/180cm. Czytałem różne informacje na temat tłuszczakowatości, głownie w języku ang gdyż jest ich więcej (families multiply lipomas) i postanowiłem, że spróbuje przez jakiś czas funkcjonować jak w wieku lat 17 tzn. : zrobiłem sobie 10 dniową głodówkę na wodzie (pierwszy raz w życiu) aby oczyścić organizm. Po głodówce przeszedłem na dietę wegetariańską i wyeliminowałem całkowicie alkohol i biały cukier pod każdą postacią z diety i zacząłem biegać. Zacząłem tracić na wadze, po około 6-ciu miesiącach zauważyłem że nie pojawiają mi się żadne, nowe tłuszczaki, te największe zatrzymały się w rozwoju, a te najmniejsze zaczeły się wchłaniać. Stosuje tą dietę już dwa lata. Moja waga to 72kg/180 cm. Większość małych tłuszczaków mi się wchłoneło. 11 tych największych usunąłem chirurgicznie i w wieku 36 lat jestem bez tłuszczaków. Wiem, że to nie zadziała u wszystkich i wymaga dużo wyrzeczeń ale naprawdę warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Poszłam do lekarza ponieważ nagle bolało Mnie ramię przez parę dni później ból ustał tak jakby nigdy nic nie było ale pozostał mały guzek chirurg kazał iść do onkologa onkolog skierował na badanie USG i oto wynik 2 stycznia 2014 na przedniej powierzchni lewego ramienia w połowie jego długości , na głębokości około 1,0 cm widoczne jest dość dobrze ograniczone zgrubienie tkanki tłuszczowej o wym.14x6mm.Zmiana może odpowiadać obecności niewielkiego tłuszczaka(zgrubienie tkanki tłuszczowej) Nie martwiła bym się , ale ból ramienia bywa czasami nie do wytrzymania w zasadzie boli cały czas jak ułożę źle rękę budzi mnie ból w nocy ,mam ograniczony ruch ręki czasami jest lżej czasami gorzej . Badanie z 2007 roku mam guzek a raczej miejsce macalnego zgrubienia w ścianie klp.pod piersią lewą zmian ogniskowych brak wynik ,łagodna dysplazja sutka i w dole pachowym lewym widoczne jest ognisko hypoechogenne o śr.ok.11mm odpowiadające obecności węzła chłonnego .teraz czekam na bad.USG piersi i węzłów chłonnych prywatnie mam 13 maja 2014. Dużo pływałam korzystałam z hydromasaży ale od 2 miesięcy przestaję ponieważ wtedy jest jeszcze gorzej ,ból ramion rąk jest dużo silniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tłuszczaka od wielu lat,od pewnego czasu rośnie i boli, gdy go przycisnę drętwieje mi ręka cztery lata temu usłyszałam ze powinnam go osunąć ale słysząc ze może odrosnąć, że nie wpływa na zmianę zdrowia nie podeszłam do zabiegu, byłam u lekarza i powiedział mi ze powinnam go osunąć bo może się zmienić jego struktura i trochę się boję. Może tego narastającego bólu, oraz tego ze nie ma gwarancji ze ręka będzie sprawna 100 % . Chciałam tez zapytać czy taki zabieg jest ze znieczuleniem czy pod narkozą? Będę wdzięczną za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaczęło boleć w okolicach lewego żebra w zeszłym tygodniu. Nie przechodziło po lekach . Po tygodniu poszedłem do lekarza i dostałem skierowanie na EKG, morfologia,kał, mocz , RTG klatki, USG brzucha i w tym ostatnim lekarz zauważył tłuszczaka ok 1 cm. Kazał smarować miejscowo ibupromem bo podobno* on zawsze tam był, widocznie go pan podrażnił* Smaruje już kilka dni ale ból nie przechodzi. Ps najbardziej mnie dziwi że zaczął boleć z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×