Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stwardnienie siatki i zwężenie kanału pachwinowego


Gość Gregorz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Pięć lat temu (2005) miałem zrobiony zabieg przepukliny pachwinowej lewostronnej z użyciem siatki. W ciągu 3 lat po operacji rana z siatką pobolewała, i długo się wszystko goiło. W końcu po ok. 4 latach od operacji bóle minęły i zaczynałem zapominać o siatce , ćwiczyłem i funkcjonowałem normalnie - nie było bólów. Tak było jeszcze roku temu kiedy pojawiły się bóle promieniujące do jądra. Zaraz przed pojawieniem się tych dolegliwości ćwiczyłem na steperze. Wydawało się że po nim wystąpił jakiś uraz (pod/)przy tej siatce, ponieważ po 2 dniach od ćwiczeń wystąpił mocny określiłbym jakby nerwoból/ żyły schodzący do jądra. Ten ból minął po dwóch tygodniach ale powtarzał się już z kilka razy. Nadmienie,że siatka bardzo stwardniała i kanał pachwinowy się mocno zawężył co spowodowało też chyba zmniejszenie się jądra... Pytanie: Jakie zabiegi można i czy w ogóle można zastosować żeby móc zmiękczyć siatkę , polepszyć przepływ krwi w kanale, rozluźnić okolice siatki (sztywne się robią już okolice samej pachwiny bliżej lewej strony) ? Fizykoterpia,fizjoterpia? Czy rozgrzewnie na podzczerwień ? Czy jestem skazany na chirurgiczne usunięcie siatki? Dziękuje z góry za małą odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Mnie trudno decydować o czym,kolwiek bez badania. Na pewno nie usuwa się w takim przypadku siatki. Chirurg po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.Być może będzie konieczne zastosowanie jakiegoś typu rehabilitacji dlatego można w tej sprawie skonsultować się jeszcze z rehabilitantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×