Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaburzenia statyki kręgosłupa lędźwiowego z ostrym ustawieniem kości krzyżowej


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam kilka dni temu robiony rezonans magnetyczny. Oto jego wynik: Pogłębienie lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Na poziomie L5-S1 stwierdza się mały, I stopnia tyłozmyk. Ostre ustawienie kości krzyżowej. Tarcza międzykręgowa na poziomie L5-S1 ma obniżoną intensywność sygnału i obniżoną wysokość. W tylnej części pierścienia włóknistego, widoczne jest ognisko uszkodzenia oraz centralna nieco prawoboczna przepuklina podwięzadłowa, która uciska tkankę tłuszczową nadtwardówkową. Kanały korzeniowe z zachowaną rezerwą objętościową. Na poziomach L3-L4 i L4-L5 tarcze międzykręgowe poza śladowym obniżeniem są niec obwodowo, pozakanałowo uwypuklone ze zwężeniem dolnych odcinków kanałów korzeniowych w większym stopniu po stronie lewej. Intensywność sygnału uwidocznionej części rdzenia kręgowego w badaniu prawidłowa. W trzonie kręgu Th12 widoczne jest drobne, średnicy 4 mm ognisko hiperintensywne we wszystkich sekwencjach, odpowiadające drobnemu naczyniakowi tego kręgu. Wnioski: Zaburzenia statyki kręgosłupa lędźwiowego z ostrym ustawieniem kości krzyżowej i tyłozmykiem I stopnia. Na poziomie L5-S1 tylna, podwięzadłowa przepuklina na poziomie L5-S1. Drobny naczyniak kręgu Th12. Na poziomach L3-L4, L4-L5 dyskopatia typu *bulging * o niewielkim nasileniu. Jeden z lekarzy powiedział mi, że konieczne jest leczenie operacyjne. Drugi z kolei stwierdził, że nie. Nie wiem co mam dalej robić? proszę o jakąkolwiek radę bo nie wiem, komu tu mam właściwie wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konieczności leczenia zabiegowego powinien zadecydować neurochirurg. Z opisu rezonansu nie ma ewidentnych wskazań do operacji (wszystko też zależy od objawów). Proszę w tej sprawie skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem. Raczej wystarczające powinno być leczenie rehabilitacyjne (o tym musi zadecydować neurolog).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×