Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płodność przy wyczuwalnym splocie żył i kłuciu jądra


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! na 99% mam to przy lewym jądrze. Jest dosyć wyczuwalny splot jakby żył doprowadzający do jądra. Chociaz po prawej stronie też jakby jest ale znacznie mniejszej grubości.Nie boli mnie to ani żadnych innych objawów nie mam. No może jądro jest troszke mniejsze ale raczej to mi sie tylko wydaje bo jest identycznej wielkości jak drugie. Tyle, że troche mnie jakby kuje w prawej nodze- na wyskości biodra,miednicy(nie jest to jakiś tam dukuczliwy bol-boli czasami b. lekko kuje) Ale moje pytanie dotyczy czego innego. Z tego co wyczytałem to nie ma to jakiegoś wpływu na zdrowie, życie, tyle że po prostu jest i tyle. Ale również wyczytałem że powoduje niepłodność... I jak to w końcu jest? MOŻE powodować czy też POWODUJE ? Czy jeśli to mam to juz moge sie pożegnać z potomstwem? Czy po prostu obniża jakość nasienia? Mam 19 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Żylaki powrózka nasiennego powodują zastój krwi w jądrze i jego przegrzanie. Podwyższona temperatura wpływa niekorzystnie na spermatogenezę i funkcjonowanie jądra. Dlatego może prowadzić do bezpłodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zauważyłem zmiany w moim organizmie a mianowice w mosznie po prawej stronie wyczułem jakby splot żył i malutki guzek w tych żyłach tuż przy jądrze, podejrzewam że to żylaki powróżka nasiennego. ostatnio sprawdzałem czy cos sie zmieniło i patrząc na moszne widac z prawej strony taki jakby guzek ale po wymacaniu jest to miekkie i pozawijane raczej guza to nie przypomina. dorzuciłem fotkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffefe551211d35f6.html czy nalezy sie tym przejmowac? myslę czy udać sie do lekarza. prosze o odpowiedź. z góry bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×