Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Meta ad hepar - wątroba


Gość Irena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój mąż otrzymał dzisiaj wyniki USG jamy brzusznej dot.wątroby,niepokoją mnie wyniki.Otóż w lewym płacie jest zmiana z hyperechogenną obwódką o śr.34mm,w prawym płacie podobne,liczne zmiany o wielkości od 14-37,niektóre z centralnym wzmocnieniem echa-podejrzenie META AD HEPAR,ma skierowanie do poradni,boję się,że to początek końca,proszę o diagnozę,z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę w żaden sposób postawić diagnozy bez szczegółowych badań dodatkowych. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem bezpośrednio. Zapewne będzie konieczna hospitalizacja celem pogłębienia diagnostyki (np. TK jamy brzusznej, być może kolonoskopia, gastroskopia, biopsja cienkoigłowa guzów wątroby). Dopiero szczegółowe badania mogą określić dokładnie czym są te zmiany w wątrobie, a jeśli są to przerzuty to trzeba będzie znaleźć ognisko pierwotne nowotworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem przed operacja usuniecia piersi ,mam przerzuty do kręgosłupa i jestem juz po 3 naświetlaniu frakcyjnym i po 3 chemiach czerwonych mam również przerzuty na wątrobie na prawym płacie 5 zmian z czego najwieksza jest ok 1 cm a na lewym 3 małe ogniska poniżej 0,5 cm .Moze ktoś mi podpowie jak te zmiany się cofają i czy jest mozliwość wyleczenia tych zmian na wątrobie .Jeszcze mam przewidywane 2 chemie przed operacja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×