Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

IBS czy rak? biegunki i luźne stolce


Gość Bibo

Rekomendowane odpowiedzi

WItam Pana doktora serdecznie! Mam 27 lat. Od 5 miesiecy mam problemy jelitowe. Zaczelo sie od biegunek. Ktore trwaja do dzis. Oddaje 3-4 razy dziennie papkowate badz luzne stolce(jesli sa uformowane to i tak sa miekkiej konsystencji). Zaraz po przebudzeniu kazdego dnia czuje lekkie skurcze jelit i potrzebe oddania stolca, nastepne sa luzniejsze niz pierwszy i malej objetosci. ( Zazwyczaj stolce oddaje rano do godziny 11, wieczorem bardzo zadko chodze do toalety). 3 miesiace temu wydawalo mi sie ze zauwazylem skrzepik krwi w kale ale nigdy wiecej sie to nie powtorzylo. Martwi mnie to ze stolce sa lakko splaszczone czasami jakby tasmowate( sa zazwyczaj miekkie i wyglada to tak jakby ksztaltowaly je zwieracze odbytu.)Mam nadwage, waze 115 kg i od pierwszego objawu do teraz przytylem 14 kg!!! Mam straszny apetyt. W nocy sypiam dobrze. Byłem u gastroenterologa ktory zbadał mi brzuch reka(dusil go) i w lewym podbrzuszu przy ucisku uklumow mnie. Powiedzial ze to bedzie zespol jelita drazliwego. A gdy mu wspomnialem o skrzepku krwi ktory widzialem raz w stolcu powiedzial ze , taki pojedynczy incydent w moim wieku to nic groznego. Zlecil badania krwi - morfologie, ob, aspat, alat, crp i wyszly ok( robie takie badania co miesiac do teraz tak dla swojego spokoju i wciaz sa dobre mam tylko podwyzszony alat -55) . Mialem takze robione badania na krew utajona(4 razy) za kazdym razem wynik ujemny. Badanie na pasozyty- także nic nie wykazało. Zrobiłem sobie badanie z wlewem doodbytniczym(podwojnym kontrastem) wynik- jelito na calej swojej dlugosci nie wykazuje odchylen , uwidocznil sie zdrowy wyrostek robaczkowy. Poszedlem także prywatnie do chirurga gdyz czasem na papierze zawazylem kropeczki krwi podczas podceirania. Chirurg wykonal badanie per rectum i powiedzial ze mam zylaki wewnetrzne srednio zawansowane. Czy to jest rzeczywiscie IBS? czy moze rak?gastroenterolog powiedzial mi ze jestem za młody jak na raka jelita grubego? badania byly wykonane niby wszytko w porzadku ale martwia mnie te spłaszczone stolce, takie tasmowate jakby? czy to normalne przy ibs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W przypadku IBS i żylaków odbytu stolce mogą być o takiej konsystencji i w takiej ilości. Można wykonać jeszcze kolonoskopię, która jest dokładniejszym badaniem niż wlew doodbytniczy z kontrastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość as normalności

Nie trafiłem jeszcze na lekarza medycyny tak zwanej konencjonalnej ( lub poważniej brzmi - akademickiej ) żeby miał coś konkretnego do powiedzenia poza ......ceną za wizytę. A odnośnie postu powyższego to koleżanko/kolego cierpisz właśnie przez tę medycynę i podziękuj * lekarzam* za garści antybiotyków i innej chemii którą Cię faszerowali za młodu przy byle katarku i gardełku. Zrujnowali Ci przewód pokarmowy którego teraz nie potrafią odtworzyć i pasjonują się nazwą IBS a po Polsku ZJN. Ułomność lekarzy i ich pazerność kiedyś zgubi ludzkość. Bez medycyny przeszedłem zapalenie płuc, obu uszu, krtani i nie łykając żadnego * lekarstwa* ( czytaj ścierwa ) mam się fantastycznie z 50siątką na karku. Z kataru kiszek ( to stara nazwa używana przez zielarzy ) da się wyjść biorąc rozwód z * medycyną akademicką * a mit IBS/ZJW wrzuć między bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od miesiąca dziwne stolce, mianowicie jak wziąłem probiotyk Acidolac to konsystencja stolca poprawiła się bardzo. Przestałem łykać, to od razu zmieniło się znów na dziwne stolce. Mam zaraz 21 lat. Bardzo dużo stresów na głowie. Do tego drżenie serca i strach przed czym kolwiek. Puls serca i badania krwi są w normie. Niepokoi mnie też to, że popękały mi leciutko naczynka w białku. No i boli mnie wątroba. Czy to wszystko to jakaśnerwica? Bo nie mam pojęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy jak Bibo od 2 lat chodze po lekarzach i nic konkretnego. Spozniam sie do pracy codziennie bo musze rano isc do toalety. Zapach stolcow jest tak straszny ze moja kobita mnie od dawna unika. Jadlem Travix troche pomoglo. Mam obtluszczoną watrobe a biegunki nasilaja sie po zjedzeniu tlustego lub ostrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×