Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z prostatą? opóźnione oddawanie moczu


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zastanawia mnie zzjawisko mikcji (opóźnionego oddawania moczu) u mnie. Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, a nasunęło mi się kilka pytań i uwag. Nie mam problemów z oddawaniem moczu, ale czasem, gdy jadę samochodem i w trasie zachce mi się oddać mocz, a nie mam w tym czasie możliwości normalne jest, że muszę się powstrzymać. Mam również tak, że jeśli wiem, że do WC będę mógł pójść dopiero za kilknaście lub kilkadziesiąt minut to uczucie parcia na pęchęrz rośnie. Nie wiem czy jest to normalne czy może na płaszczyźnie psychologicznej - coraz bardziej się chce jak nie można. Właśnie wtedy czasem pojawia mi się pewien problem. Otóż jak pojawia mi się okazja i mogę skorzystać z toalety (wtedy zazwyczaj bardzo mi się już chce) wtedy musze poczekać kilka lub kilkanaście sekund na oddanie moczu. Tak jakby musiały puścić mięsnie, które zaciskałem wcześniej. Wtedy też pojawia się coś takiego, że oddawanie moczu niby się końćzy i wtedy musze naprężyć mięsnie aby oddać resztę moczu, którego mam jeszcze jakieś 3/4 tego co wcześniej oddałem. Taki problem pojawia się tylko wtedy jak wcześniej bardzo chce mi się sikać, a nie mogę i muszę się powstrzymywać przez dłuższy czas. Czy powyższy problem jest normalnym zjawiskiem czy może związany jest z powiększeniem lub nowotworem prostaty? Mam 28 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×