Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzmiały brzuch po usunięciu pęcherzyka i biopsji wątroby


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Doktorze, 5 dni temu usunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową. Podczas operacji wykonano także biopsję wątroby (lekarz makroskopowo stwierdził jej marskość). W chwili obecnej jestem w domu. Mam jednak problem z bardzo opchniętym/obrzmiałym brzuchem (stał się jak wielka piłka). Poza tym z jednej z ran cały czas wydobywa się wydzielina (nie wiem, jaka jest jej fachowa nazwa) w kolorze różowawym, konieczne jest zmienianie opatrunku co kika godzin. Kwestię wydzieliny skonsultowałam z lekarzem, który mnie operował. Powiedział, że nie ma powodów do niepokoju. I że jeśli wydzielnia nadal będzie wyciekać, trzeba będzie rozważyć założenie szwu. Czy zgadza się Pan z tym? I czy obrzmienie brzucha to naturalna reacja organizmu na usunięcie woreczka i biopsję? Nie ukrywam, że czuję coraz większy dyskomfort i jednoczesnie strach o to, czy wszystko jest tak, jak być powinno. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Pani dolegliwości związane są z metodą zabiegu. Podczas laparoskopii do jamy brzusznej wtłaczny jest gaz, aby mieć lepszy dostęp do organów. Stąd może mieć Pani wrażenie obrzmienia. Co do treści wydobywającej się z rany najlepiej skonsultować się z chirurgiem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×