Rehabilitacja po operacji amputacji trzonu macicy

użytkownik
Ewa

Jestem po operacji amputacji trzonu macicy z przydatkami drogą brzuszną (cięcie od pępka w dół). Wiem, że mam wykonywać ćwiczenia rozciągowe - może ktoś mógłby mi wyjaśnić jak te ćwiczenia wyglądają i w jakim czasie od operacji należy je zacząć (operację przeszłam 17 lipca br.)

Reklama
użytkownik
stapler

Jakiekolwiek ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha możesz ewentualnie zacząć, ale nie wcześniej niż po 3 miesiącach, gdy powłoki brzuszne odpowiednio się zrosną. Rana jest duża i może dojść w niej do wystapienia przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Co do dokładnych ćwiczeń jakie powinnaś wykonywać zgłoś się do rehabilitanta. On Ci wszystko wytłumaczy.

użytkownik
iwona

Witam jestem po amputacji tszona macicy czy bende mjela ohote na seks

użytkownik
stapler

Oczywiście, usunięta macica nie powinna mieć wpływu na libido.

użytkownik
Ania K

Bardzo ważne są ćwiczenia wzmacniające brzuch(zwykłe brzuszki, napinanie mięśni brzucha, leżąc na plecach nogi lekko do góry-nożyce itp), ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy takie jak ściskanie mięśni Kegla poprzez włożenie tamponu itp, ćwiczenia oddechowe i ogólnousprawniające. Należy ćwiczyć codziennie od razu jak najszybciej a nie po 3 miesiacach-tylko ćwiczenia odpowiednio dawkować, nie należy dźwigać cieżkich rzeczy i przemęczać sie przez dłuższy czas

użytkownik
Barbara Salewska Z Włocławka

Droga Iwono Usunicie trzonu macicy nie ma wpływu na twoją ochotę na seks .Twoje potrzebyb,się nie zmieniają a reszta ,zależy od Twojego partnera i miłośc, potrzeb waszych wzajemnych .To kwestia porozuminia.

użytkownik
szalewska@onet.eu

Jescze raz Barbara Z Włocławka usunięcie trzonu macicy nie ma wpływu na twoje potrzeby i chęci apetyt może byc jeszcze większy trzymaj się. jwstem pielęgniarką tez po tym usunięciu i wieżmi nie nażekam wszystk zakey od partnea.napisz swoich odczuciach.

użytkownik
szalewska@onet.eu

Jescze raz Barbara Z Włocławka usunięcie trzonu macicy nie ma wpływu na twoje potrzeby seksualne i chęci , apetyt może byc jeszcze większy ,trzymaj się. jwstem pielęgniarką tez po tym usunięciu i wież mi ,nie nażekam wszystko zakeży od Twojego partnera. A nawet nie ,bo wierz mi, nie ma to większego znaczenia .Napisz swoich odczuciach na bierząco. Mogę udzielać Ci wskauwek jak postępować. Po pewnym czasie będiesz szczę sliwą kobietą.

użytkownik
ILA

Jestem po usunięciu trzonu macicy -2 miesiace moja ochota na sex jest chyba jeszcze większa bo mam świadomość że nie muszę się zabezpieczać przed niechcianą ciążą ogromnie dużo zależy od nastawienia psychicznego i oczywiście partnera jego delikatności czułości i tego co was łączy BRAK MACICY NIE ŚWIADCZY O NASZEJ KOBIECOŚCI pozdrawiam

użytkownik
Maria

Ja jestem po *Amputatio supracervicalis corporis uteri sine adnex* ze względu na macicę mięśniakowatą. Proszę mi pomóc czy to jest usunięcie tylko trzonu macicy czy coś jeszcze? Z góry dziękuję. Dziś mija dwa tygodnie jestem jeszcze bardzo obolała.Pozdrawiam

użytkownik
Kamila

Witam! Ja również jestem po operacji usunięcia macicy. Przydatki mam pozostawione. Operację miałam ponad rok temu. Jednak moja ochota na seks nie powróciła. Mam 44 lata i do czasu operacji nie miałam z seksem żadnych problemów. Teraz jest bardzo źle! Nie osiągam orgazmów, mam suchość pochwy. Nie mam ochoty na współżycie. Poradźcie, jak sobie pomóc?

użytkownik
betka

Jestem prawie dwa miesiace po operacji, przydatki zostawione. Co prawda jeszcze nie współżyjemy tak normalnie (ale są inne metody niż te tradycyjne, by mieć przyjemność) lecz orgazmy mam normalne. Kamilo, są w aptece żele do stosowania, by nie odczuwać takiej suchości, o której piszesz. Może to pomoże... ale myślę że twój problem leży w psychice i tu zwykły ginekolog nie pomoże. Może jednak pomoc seksuologa by się przydała, jeśli takowy jest u Ciebie w mieście?

Mario, nie znam łaciny, ale może tu coś znajdziesz

http://www.babskieforum.fora.pl/na-klopoty,16/slowniczek-lacinsko-polski-wynikow-badan,592.html

użytkownik
Sabina

A ja chciałam się dowiedzieć kiedy po operacji można zaczać współżycie ?sa

użytkownik
Gosia

Jestem miesiąc po operacji. Wszystko goi sie dobrze (tak powiedzial lekarz). od kilku dni mam plamienia. Czy to jest normalne? (planowana *miesiączka * powinna być dopiero za 2 tygodnie)

użytkownik
Aga

Witam Doktorze, jaka jest rożnica między usunięciem macicy ,a amputacją
trzonu macicy?