Rehabilitacja po operacji amputacji trzonu macicy

użytkownik
basia

Jestem po operacji usuniecia trzonu macicy bez przydatkow.Czy po takim zabiegu jest mozliwosc zajscia w ciaze?

Reklama
użytkownik
beata

Nie

użytkownik
mariola

Ja też mam usuniętą macicę, jajniki, przydatki, węzły chłonne.Jestem po operacji 2 lata.Mam problemy z seksem.Nie mam na niego ochoty.Kochalam się niedawno.Było kiepsko, bolało.I ta suchość.A kupilam zel*Feminę*.Proszę o pomoc.

użytkownik
kasia

Kiedy można zacząć ćwiczyć po amputacji trzonu macicy na przykład jazda rowerem po miesiącu to dobry pomysł ,albo nordi walking

użytkownik
małgola

Witam jestem po operacji dwa tygodnie wszystko pod względem fizycznym jest ok ale za to psychika szwankuje. Mam takie pytanie czy po usunięciu macicy,przydatków i jednego jajnika będę miesiączkować mam 40 lat i nie przechodziłam menopauzy.Za odpowiedż dziękuję

użytkownik
Małgorzata

Oczywiscie ze nie ,ja tez jestem po usunieciu macicy i juz koniec z okresem z czego sie bardzo ciesze,nie ma sie czym zamartwiac wrecz przeciwnie ciesze sie ze nie musze sie zabezpieczac .Wszystko bedzie dobrze,pozdrawiam

użytkownik
Gosia 6.

2 lipca miałam operacje usunięcia macicy z powodu zagnieżdżonej tam *torbieli guzowatej*. Niestety jak się później okazało był to rak złośliwy. 27 lipca miałam drugą operację usunięcia przydatków. W e wrześniu i październiku przeszłam radioterapię. Nie czuję się najlepiej zarwno fizycznie jak i psychicznie. A najgorsze są uderzenia gorąca i nocne poty, strach przed jutrem, lęk przed każdym bólem. Pozdrawiam.

użytkownik
Gosia 6.

2 lipca miałam operacje usunięcia macicy z powodu zagnieżdżonej tam *torbieli guzowatej*. Niestety jak się później okazało był to rak złośliwy. 27 lipca miałam drugą operację usunięcia przydatków. W e wrześniu i październiku przeszłam radioterapię. Nie czuję się najlepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie. A najgorsze są uderzenia gorąca i nocne poty, strach przed jutrem, lęk przed każdym bólem. Pozdrawiam.

użytkownik
Grazyna

Jestem 6 tygodni po amputacji trzonu macicy , nie wiem kiedy mogę zaczać współżyć.

użytkownik
Bogusława

Jestem po dwóch operacjach ginekologicznych (usuniecie trzonu macicy i usuniecie guza na lewym jajniku - w ciagu 4 lat) i wiem , że nasze samopoczucie zależy dużo od pozytywnego nastawienia do życia a najlepszym lekarstwem jest drugi człowiek. Wszystkim paniom, które tu piszą o swoich dolegliwościach życzę dużo zdrowia i wszelkiej szczęśliwości - niech moc będzie z WAMI

użytkownik
Beata

Jestem prawie miesiac po amputacji trzonu macicy.Miejsce brzucha nad szwem wrazliwe w nieprzyjemny sposob na dotyk.Czasami bol przy koncu oprozniania pecherza,ale poza tym wszystko ok.czasami uderzenia goraca(mam pozostawione przydatki).Czasami mam wrazenie *stawiania sie* macicy i ochote na seks.Prawde mowiac nie mozemy sie juz z mezem doczekac:)Dla kochajacego mezczyzny to bez roznicy co zostalo nam w srodku.Bo kobiecosc to osobowosc.Pozdrawiam panie po i przed operacja.

użytkownik
Żaklina

Kochane Panie mam 40 lat i w tym roku w marcu 2011 miałam usuwaną macice(była mięśniakowa) przydatki mam zdrowe. Powiem tak ja kochałam się już po dwóch tygodniach oczywiście delikatnie dla sprawdzenia i można było :) po trzech to już sex był pewniejszy a po miesiącu to już całkiem normalnie :) Wiec uważam że same musicie sprawdzać kiedy możecie cokolwiek robić bo każdy człowiek inaczej się regeneruję :) Ja jestem szczęśliwa,że pozbyłam się mojego problemu (macicy) mam dzieci więc była mi już niepotrzebna teraz możemy kochać się bez zabezpieczenia myślę,że każda z nas o tym kiedyś marzyła to teraz należy się bawić i cieszyć i tego wam Kochane Życzę uśmiech i radość życia :)))))))

użytkownik
Baśka

Czy amputacja trzonu macicy jest tym samym co usunięcie macicy ?

użytkownik
andzia

26 kwietni wystąpiły komplikacje przy cięciu cesarskim i została usunieta macica bez przydatków powiedzcie mi kiedy mogę zaczac się kochać z mezem

użytkownik
basia

Jestem dwa miesiące po usunieciu macicy,bez przydatków,czuje sie dobrze i od miesiąca pracuje.A co do seksu, to właśnie wczoraj rozpoczeliśmy z mężem normalne współżycie,było super nic nie bolało ale dziś czuje sie troche obolała.Myśle że chyba warto jeszcze poczekać z seksem,no chyba że u każda kobieta odczuwa to inaczej.*Pozdrawiam.