Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i małe zgrubienie na ściance pępka


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu zeszłego roku pojawiło mi się na ściance pępka małe bezbolesne zgrubienie, około 3 mm. Konsultowałam je z lekarzem ale ten nie wiedział co to może być. Jakieś pół roku później zgrubienie powiększyło się dwukrotnie i zaczęło boleć. Był to ostry, kłujący, czasem szczypiący ból. Miałam wrażenie jakby mi ktoś wkuwał igły w pępek. Skorzystałam z wizyty u lekarza ogólnego który skierował mnie do chirurga. Chirurg wykluczył przepuklinę i właściwie nic mi nie powiedział, kazał obserwować. Bał się tego nacinać, mowił, że to może fragment jelita. Udałam się do innego chirurga, który też wykluczył przepuklinę i dla odmiany naciął zgrubienie. Po nacięciu wyleciała z niego niewielka ilość jakiejś zielonkawej mazi jednak zgrubienie nie zniknęło. Ten zabieg miałam przeprowadzony na początku grudnia i po nim ból zginął. Kilka dni temu czyli prawie 1,5 miesiąca po zabiegu przesililam się nosząc ciężkie paczki i ból znowu wrócił, dokładnie taki sam jak przed zabiegiem. Boli już tydzień chociaż czuję że po mału ból ustępuje. Obawiam się, że wróci sytuacja sprzed zabiegu. Ze trzy tygodnie spokoju a potem znowu zacznie boleć przez dobry tydzień. Boli najbardziej przy dotyku, przy chodzeniu, schylaniu, nawet przeszkadza mi ubranie które dotyka pępka. Czy to że ból powrócił po przesileniu nie oznacza że może być to przepuklina pępkowa? Czy lekarz mógł to źle zdiagnozować. Czy może to być rzeczywiście jakieś zapalenie pępka i tą narośl trzeba po prostu wyciąć? Tak mi doradza chirurg który nacinał pepek, że po prostu wykroi to zgrubienie pod skórą. Dodam jeszcze że nie miałam nigdy w pępku kolczyka bo o to też pytali diagnozujący mnie lekarze. Czy powinnam może skorzystać z porady jeszcze innego specjalisty? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×