Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kosmetyka po nacięciu ropnia okołoodbytniczego


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ok 3 tyg temu nacięto mi ropień znajdujący się na pośladku w szparze międzypośladkowej. Lekarze z uwagi na umiejscowienie nie byli zgodni czy był to ropień okołodobtyniczy, pośladka czy torbiel włosowata. Rana jest czysta, zmieniam opatrunki, rana jeszcze nie ziarninuje podobno, czy to nie za długo? Ale moje pytanie dotyczy kosmetyki, czy można zrobić coś jak rana już wyziarninuje, nie chciałabym mieć potem nieestetycznej blizny 2cm na 1,5 ub zagłebienia w skórze. Czy coś można z tym zrobić? Czy można przyśpieszyć proces gojenia? I wreszcie czy ja mogę tą ranę polewać wodą w trakcie kąpieli? Ponieważ aktualnie uważam na nią bardzo i co 3 dni chodzę na zmianę opatrunków - octenisept plus gazik jałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rana jeszcze nie ziarninuje podobno, czy to nie za długo? - czasami ziarninowanie pojawia się bardzo późno, dlatego na razie nie należy się tym martwić Czy coś można z tym zrobić? Czy można przyśpieszyć proces gojenia? - trzeba poczekać aż ranę całkowicie się zagoi, wytworzy się blizna, wtedy będzie można zastosować specjalne środki (np. żele z silikonem) I wreszcie czy ja mogę tą ranę polewać wodą w trakcie kąpieli? - oczywiście można, zrobić nawet porządny prysznic, płucząc strumieniem wody ranę, na która potem można zrobić sobie opatrunek według zaleceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to już 4raz i nie mogą lekarze sobie z tym poradzić!ja tym bardziej,nie mam żadnych badań oprócz bad.na bakterie,płukania,sączki co dziennie i tak w kołoMacieju,szukam jakiegoś chirurga,który by raz na zawsze się tego pozbył,bardzo proszę o jakieś namiary,lub metodę jak to wyleczyć???? wij,pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×