Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

CT klatki piersiowej i kręgosłupa piersiowego


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry panie Doktorze. Miałam wykonaną CT klatki piersiowej z kontrastem , które uwidoczniło: 4 owalne zmiany przykręgosłupowe : po stronie prawej na poz.-Th8 4x9mm i na poz. Th9-10x17mm* po stronie lewej na poz.Th7-7x13mm i na poz.Th8- 9x15mm odpowiadające najprawdopodobniej mnogim nerwiakom nerwów międzyżebrowych , do zróżnicowania z powiększonymi węzłami chłonnymi( mniej prawdopodobne).Nie wykazano poszerzenia otworów miedzykręgowych w odcinku piersiowym.Trzony piersiowe z obecnością zmian zwyrodnieniowych i zaniku kostnego , bez destrukcji.Nie wykazano powiększenia węzłów chłonnych śródpiersia ani wnęk.Pasmowate zmiany bliznowate pozapalne w płacie środkowym i języczku , poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń.Jamy opłucnowe wolne. Panie Doktorze proszę mi odp szczerze, co może oznaczać taki opis wyniku bad.Wiem,że muszę zgłosic się do specjalisty, ale na wizytę muszę długo czekać.Proszę o mozliwie szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam jaki jest stan kliniczny pacjenta, jakie są objawy, jakie są wyniki badań dodatkowych? Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z torakochirurgiem. Zmiany nie są duże i jeśli nie wywołują silnych objawów może wystarczy je tylko obserwować. Decyzję musi podjąć torakochirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×