Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki kończyny dolnej


Gość Ania:(

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są najlepsze maści na żylaki lub żel.U mnie pojawiły się żylaki w czasie ciąży i szczerze mówiąc nie potrafię wyjść na plaże ani na miasto w krótkiej spódniczce ponieważ są dla mnie bardzo krępujące. Proszę o podanie jak najlepszej maści lub żelu,jeżeli jest to możliwe to aby były w miarę tanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żadna maść ani żel nie poprawi Pani efektu kosmetycznego spowodowanego żylakami kończyn dolnych. Jedynym efektywnym sposobem leczenia jest leczenie zabiegowe (najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym). Najlepsze są żele, maści i aerosole na bazie heparyn (np. Lioton 1000, Lipohep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Miałam kilka operacji na żylaki kończyn dolnych . Pierwszy żylak pojawił się w czasie 1 ciązy i usunęłam go po dwóch latach wraz z sąsiadami. Mam do żylaków predyspozycje genetyczne po obu rodzicach,dodatkowo noszenie cięzarów,dziecka,cięzkie zakupy i siedząca lub stojąca praca to wszystko pomaga im się rozwijać. Jeśli nie ma żylaków ,a bolą nogi wszystkie maści z heparyną,kasztanowcem smarowane w bolące miejsca pomagają,podkolanówki,pończochy 1st/profilaktyczne/też ale te z apteki lub sklepów ze sprzetem rehabilitacyjnym/rajstopy ok 50 zł/ Najlepsza maśc to lioton 1000 lub tańsza lioven żel. Jęsli żylaki już są też polecam tę maśc na bolące miejsca ,przynoszą ulgę i regularnie stosowane zapobiegają następnym.Plus rajstopy lecznicze i dodatkowo tabletki z kasztanowca lub diohespan max /uzgodnić z lekarzem ile i jak długo brać/ Poza tym o gorących długich kąpielach w wannie zapominamy,o saunie,solarium i opalaniu w tym wypadku nóg też. Żylaki lubią ześkie kąpiele,pływanie ,spacery,odpoczynek z lekko podniesionymi do góry nogami. Dwie następne operacje mialam po drugiej ciązy/rok/ Nie cieszyłam się długo efektem za szybko wrócilam do pracy stojąco -siedzącej /po 2 tyg,12-14 godz, nie miałam wyboru -nie miałam zastępstwa no i kasa potrzebna Najlepiej mieć wolne od pracy ok 2 mies. Operacje najlepiej robić zimą,bo wszystko goi się szybko /Rajstopy na 2 lata ,maści pol roku, Teraz mam dwa razy tyle zylaków co kiedyś ,na pewno metodą tradycyjną ich nie zoperuje/nie mam już gl,żył/,boję się zakrzepicy /mam dopiero 40 lat/więc chce się ich pozbyć laserem/niestety troche to kosztuje wiec zbieram kase/ O zastrzykach nie mam dobrego zdania /mama miała ,potem w czasie tradycyjnej operacji nie można ich usunąc bo sie kruszą/ Są dziedziczne moj tryb życia im sprzyja ale nie kocham ich,wiem ,ze ich posiadanie daje ryzyko zatoru zylnego,zakrzepicy,obrzęków,prócz tego ,że szpecą dlatego co kilka lat podejmuje walkę i jednocze się z chirurgiem naczyniowym na którego jak powiedzial jestem skazana do śmierci Badania przepływow,krzepliwości krwi robie co 3 lata. Sama operacja metodą tradycyjną ok,najlepiej pod narkozą/nie patrzysz na zegar ,nie kombinujesz iitp. Szpital jednego dnia na NFZ np,w W-wie ul.Kacza chyba lepszy niż tradycyjny szpital,albo prywatnie w w-wie/klinika w szpitalu na wawelskiej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również borykałam się z problemem żylaków... Maści, masaże nic nie pomagały, dlatego zdecydowałam się na ich usunięcie. Zabieg wykonałam w Warszawie w centrum Elite. Laserowo, bodajże laser nazywał się Elves. Zabieg trwał szybko, dostał znieczulenie miejscowe więc był bezbolesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Witam.Jestem juz po zabiegu (Nowy Szpital we Wschowie 17.04 ) wycięcia żylaków kończyny dolnej z strippingiem. Mam 47 lat i chciałam wszystkim młodym kobietą powiedzieć- nie czekajcie z zabiegiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam ogromy problem z żylakami. W końcu zdecydowałam się na zamykanie żylaków EVRF w Melitusie. Podczas zabiegu miałam tylko znieczulenie miejscowe, a później przez krótki cza musiałam nosić specjalną pończochę uciskową, ale to akurat normalne. W każdym razie efekty są super, nie miałam żadnych blizn, więc jestem zadowolona i spokojnie mogę polecić ten zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieć operację żylaków obu nóg 5 ,10,2014 lecz nie wiem którą wybierze lekarz teraz.Nogi mi puchną na dodatek mam na jednej nodze rozpoznanie po pobraniu materiału w czasie zabiegu operacyjnego.Jednego z tych guzków rozpoznano GRANULOMA PYOGENCICUM-ziarniniak naczyniowy ropiejący,tych guzków mam więcej.Ile ja się namęczę lekarze nie mogą znależć lub nie umieją,niechcą wyleczyć czerwienieje mi noga boli swędzi rózne maści tabletki ,aerozole,antybiotyki itp.Wczoraj byłam znów u pani dermatolog która dała mi receptę na maść robioną liczy pani doktor na pana chirurga naczyniowego który będzie mi robił zabieg operacyjny.Lecz ja już nie liczę że mi ktoś pomoże ponieważ byłam z żylakami na ustalenie zabiegu operacyjnego to pan ordynator mnie przyjmował i kazal mi smarować ALTACETEM to nic nie pomaga a drugi pan chirurg,w tym samym gabinecie nieco póżniej powiedział mi że on nie będzie mnie leczyl jak inny mi zoperował i takie to mamy leczenie.Nie wiem jak mam leczyć może mi ktoś poradzi.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powedzcie mi prosze robilyscie operacje zylakow prywatnie czy na kase chorych? Ja wlasnie wybieramsie na prywatny zabieg do certusa. Wiem, ze to troche kasy, ale teraz maja opcje placenia na raty. co najlepsze jesli splace to w 6 ratach nie ma odesetek. Z mezem stwierdzilismy ze to dobre rozwiazania, a do tego nie musze czekac w gigantycznych kolejkach. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oksydia2525

Hej! Mam pewien problem, ponieważ chcę zacząć stosować jeden z żeli na żylaki i zastanawiam się czy on w ogóle
działa. Nazywa się Varosin Forte Max i słyszę o nim po raz pierwszy, ale ma praktycznie same dobre opinie! Ale opinie
opiniami, a niekoniecznie trzeba im ufać. Słyszeliście o tym leku? Wiecie coś o nim? Przeczytałem na nim na tej
stronie, gdzie są właśnie takei a nie inne opinie o nim. wylecz-zylaki.pl/ Jak myślcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale jeśli liczycie że jakakolwiek maść pomoże na żylaki to muszę was rozczarować. Smarowałam wyciągiem z kasztanowca, łykałam jakieś tabletki ale żylaki jak były tak zostały. Kiedy już problem się nasilił i po całym dniu nogi puchły musiałam iść do lekarza. Zabieg miałam robiony we Wrocławiu u doktora Rybaka do którego trafiłam przez mojego lekarza pierwszego kontaktu. Jestem 4 miesiące po zabiegu na dwie nogi laserem i załuje strasznie że nie zdecydowałam się na zabieg wcześniej. Dlatego jeśli masz już jakieś objawy to nie czekaj tylko leć do specjalisty a nie wierz w magiczne działanie maści bo szkoda i twoich pieniędzy i nerwów,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazić klasyczną operację leczenia zylaków. Miałam do niej kwalifikacje ale spanikowałam, jak poczytalam jak to wszystko się goi i jakie mogą być powikłania. Zresztą moja mama miała tradycyjnie usuwane i wiem czym to się je i choć sama miałam kwalifikacje właśnie do leczenia opercyjnego, za nic w świecie się na to zgodzić nie chciałam. Trafiłam z polecenia do kliniki doktora Rybaka - do doktora Kowalczewskiego. Złoty człowiek. I to była najlepsza decyzja. Zabieg trwał może godzine ale zaraz po normalnie samodzielnie wracałam do domu. Trochę pierwsze dwa dni noga pobolewała ale nie tak, żebym musiała brać leki (w przeciwieństwie do mojej mamy która przez tydzień po zabiegu była na ketonalu). Naprawdę różnica olbrzymia a doktor jest świetny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z nogami, żylakami, opuchnięciem czy nawet bólem w moim przypadku sprawdzają się bardzo dobrze kapsułki maxi3vena, pomagają  przy problemach z krążeniem żylnym, zapewniają też  drożność żył kończyn dolnych. Warto pobrać je dłuższy czas żeby był najlepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×