Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piasek w nerkach


Gość roksi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze ! Na usg jamy brzusznej stwierdzono że mam piasek w nerkach . Proszę o odpowiedź - czy możliwe są wtedy bóle w dole kręgosłupa , - co robić z piaskiem w nerkach . Lekarz prowadzący uważa że większość ludzi ma piasek i to nic groźnego ,nie jestem hipochondryczką i nie chcę faszerować się środkami przeciwbólowymi --ból jest czasami okropny .Piję dużo wody niegazowanej . Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję . Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy możliwe są wtedy bóle w dole kręgosłupa? tak, czasami takie bóle mogą występować - co robić z piaskiem w nerkach? odpowiednie nawodnienie, cały czas dobre, środki rozkurczowe w przypadku kolek nerkowych powinny pomóc w przypadku drobnych złógów (piasku) w nerkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! czy ktos mogłby mi pomoc.Mam piasek w nerce.Bardzo mi dokucza.jestem na pogotowiu,średnio co dwa tygodnie żeby dostac zastrzyk .Biorę leki i wszystko na nic.Na pośladkach mam już zrosty.Nie wiem co robic.Czy jest jakaś metoda na DZIADOSTWO.Bardzo prosze o pompoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy w tej sprawie skonsultować się z urologiem. On powinien zająć się Pani leczeniem od początku do końca. Trzeba zastanowić się nad wykonaniem badania ogólnego moczu, być może z posiewem, USG układu moczowego. Dobrze by było, aby drobny kamyk jeśli zejdzie z moczem dać do analizy. O wszystkich badaniach i sposobie postępowania musi zadecydować urolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam rowniez ten problem. Mam pic 2,5 l plynu dziennie i lykac teb.rowatinex, sa ziolowe, wiec raczej nie szkodza. Powoduje , ze czesciej oddajesz mocz a to z kolei ma wyplukac piasek z nerek. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odczuwam podobne dolegliwości,zazwyczaj rano.Budzi mnie ból,musze isc za potrzeba,a jak oddam mocz to ból wcale nie znika.Nadal boli ok.3-4 godzin.Umiejscowiony jest po obu stronach ciała,częsciej po lewej,w okolicy pasa.Zrobiłam ogolne badanie moczu i nic nie wyszło,a mnie boli.Czy gdyby to był piasek,to w badaniu by cos wyszło?Czy musze zrobić usg,żeby sie przekonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×