Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w stawie barkowym a dawne złamanie obojczyka


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ok. 12 lat temu miałem złamany lewy obojczyk. Zaraz po wypadku zgłosiłem się do szpitala. Zrobiono RTG i założono gips (bez nastawiania) i kazano zgłosić się do por. chirurgicznej. Lekarz w tej poradni skierował mnie z powrotem do szpitala na operację. Znowu inny lekarz na izbie przyjęć mówił, że operacji się nie robi. Nastawiono i założono ponownie gips. Po 4 tyg., po ściągnięciu gipsu okazało się, że obojczyk jest złożony na *zakładkę* i widać zniekształcenie i nierówność barków. Przez dłuższy czas utrzymywał się ból. chodziłem na fizykoterapię (sollux i prądy). Inny znajomy mojego ojca lekarz gdy zobaczył to na RTG również (niedawno po ściągnięciu gipsu) również polecił operację ale później również później stwierdził że nie ma sensu. Jednym słowem były sprzeczne opinie lekarzy. Teraz, od może roku co raz częściej występuje ból w miejscu złamania niezależnie od ruchów, promieniujący aż do przedramienia. Będąc na praktyce (nie lekarskiej) dopadł mnie akurat ból, skorzystałem z okazji i rozmawiałem z ordynatorem oddziału rehabilitacyjnego. Pani doktor dokładnie zbadała i oglądła bark. Mówiła, że obojczyk jest ułożony inaczej względem stawu, że mam nierówność barków ten bark jest szczuplejszy. Poleciła iść do ortopedy ale też wspomniała o możliwości skorygowania, czyli zabieg operacyjny. Teraz mam pytanie: Czy warto teraz skorygować obojczyk operacyjnie? Gdzie w byłym woj. bielskim jest najlepszy ortopeda i oddział ortopedyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto teraz skorygować obojczyk operacyjnie? - trudno mi odpowiedzieć na takie pytania bez kilicznej oceny bezpośredniej Pana stanu, oczywiście należy w tej sprawie skonsultować się ponownie najlepiej z ośrodkiem klinicznym ortopedycznym, objawy jakie Pan opisuje mogą rzeczywiście być wskazaniem do operacyjnej korekcji Gdzie w byłym woj. bielskim jest najlepszy ortopeda i oddział ortopedyczny? - niestety nie znam ośrodków ani lekarzy ortopedów z tego regionu Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×