Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie radiojodem po usunięciu tarczycy


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

jestem po calkowitym usunieciu tarczycy z powodu raka brodawkowatego (rozpoznanie z biopsji oraz zab. oper.) W IO w Gliwicach powtornie przebadano hispat i stwierdzono, ze nie ma raka , tylko gruczolak HURTLE CELL ADENOMA GLANDULAE THYREOIDEAE.STATUS POST OPERATIONEM.jestem zdziwiona ta rozbierznościa. Czy w takim razie powinnam miec podany radiojod?Wolalabym , aby jod *dobił*ewentualne kom nowotwor.jak dalej powinno wygladac moje leczenie, jakie badania powinnam miec wykonane w takiej sytuacji? bardzo mnie to martwilam nastawilam sie na jodowanie, boje sie , ze leczenie moze nie byc skuteczne bez podania radiojodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie powinnam miec podany radiojod? - gruczolak jest zmianą łagodną, nie wymagającą żadnego leczenie dodatkowego oprócz leczenia operacyjnego, nie ma wskazań do leczenia radiojodem jak dalej powinno wygladac moje leczenie, jakie badania powinnam miec wykonane w takiej sytuacji? - leczenie praktycznie tej zmiany jest zakończone, wymagana tylko substyucja hormonalna - okresowo badanie poziomów hormonów we krwi i ewentualne USG po usuniętej tarczycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam dwa razy leczenie radiojodem, nie jest jeszcze calkowicie wyleczone,natomiast mam problem ze sliniankami, po zjedzeniu posilkow, ktore wymagaja wiekszego zucia, wzglednie kwasnych np. jablek lub cytrusow, pod uszami tworza sie guzy wielkosci kurzych jaj, wygladam wtedy jak chomik. Po konsultacji z laryngologiem, orzekl zwapnienie wskutek leczenia radiojodem. Guzy samoczynnie ustepuja po okolo 1 godzinie. Moze ktos mial taki problem, prosze o rade.Operacje usuniecia calkowitego obu platow tarczycy mialam w marcu 2008r. Stwierdzono zlosliwy nowotwor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×