Na krawędziach trzonów piersiowych stwierdzono osteofity

użytkownik
agata

Witam!od pewnego czasu odczuwałam ból w kl.piersiowej (ucisk i problemy z oddychaniem)miałam wrazenie ze ktos sciska mi klatke pietrsiowa .po zrobieniu zdjec RTG okazało sie ze mam osteofity na krawedziach trzonów piersiowych, mam pytanie czy to sie operuje .czy leczy w jakis sposób i do jakiego lekarza sie udac po pomoc .ból jest okropny nie moge zasnac .i ciezko mi sie oddycha .biore jakies leki przeciwbulowe(ketonal) ale nie wiemczy to wystarczy .prosze o pomoc.z góry dziekuje

Reklama
użytkownik
stapler

Pytanie czy to sie operuje
- nie, nie wymaga to operacji
czy leczy w jakis sposób
- podaje się leki przeciwbólowe oraz stosuje rehabilitację
do jakiego lekarza sie udac po pomoc
- najlepiej neurologa

użytkownik
tadek

Z moich doświadczeń to najlepszm krokiem to gimnastyka /patrz internet/a jeżeli masz możliwość to łóżko rehabilitacyjne CERAGEM/super leczenie/ pozdrawiam Tadeusz.

użytkownik
Grzegorz

Tadeusz za przeproszeniem pitolenie, moze na ciebie to dziala, ja mam osteofity w c5 i c6 i nic nie pomaga :lasery, ultradzwieki z siarka, pole magnetyczne, masaze itd. nie ma na to ratunku. Trzeba przywyknac do bólu!!!!!!!! sam cierpie potwornie, tylko msaze moga pomoc by rozluznic miesnie,ale i tak nie da sie tego wyleczyc.
kontakt ze mna merkury79 małpa.op.pl

użytkownik
oxox

Niestety ceragem -to wielka ściema ! leczenie placebo, 90% tekstow ktore sa napisane na tym cudzie - w ogole nie istnieje w tym co ten stolik robi ! Zwykly blat z ciepłem ! nothing more -

Co do Odc szyjnego -zalezy czy ostefity uciskaja na zakonczenia nerwoe i worek oponowy - ja mam niestety c2/c3 i c4/c5/c6 -a jestem mlody - ale nie bola bo narazie nic nie podrazniaja.

Ratunek jest - mozna operowac - i wyszlifowac - niestety duza inwazyjnosc i rekonwalescencja, a co do fizyko -czasami sie udaje w polaczeniu Ultradzwiekow + cwiczen powoli nazwijmy to scierac.... ale to juz inna histora.

użytkownik
Grzegorz

Pierwszy raz slysze o operacji osteofitów, chyba nie unas:) Wszyscy neurolodzy mnie mówili, że nie da się tego operowac. Mnie na bank uciskają na rdzeń, unerwienie, bo ciagle mam sztywny kark, bole oczu, glowy(potyilca) itd. I tak zyje codzien z potwornymi bolami:) Pozdrawiam.

Merkury-Grzegorz

użytkownik
zawiedziona

Witajcie! ja również cierpię z powodu tych osteofitow!Właśnie dzisiaj sie o nich dowiedziałam!Męczę się z tym od 11 miesięcy! Żadna rehabilitacja nie pomaga:(Nawet tabletki już nie działają:( Niedługo muszę wrócić do pracy.Praca ciężka-trzeba się nadźwigać! Zastanawiam się czy z niej zrezygnować.Czy może pogorszyć się ten stan?!

użytkownik
Ula.

Nie chcę was załamywać ale może być gorzej. Pracowała jako rehabilitantka w Oddziałach bardzo ciężkich między innymi Ortopedia-wymiana stawów, interna-udary, oddział rehabilitacyjny i inne. Oczywiście na raz). Jestem po 2-ch operacjach L4-L5 na jedny odcinku. Najpierw wyjęli dysk który wypadał mimo ćwiczeń i zabiegów. A, że miejsce operowane nie było stabilne to po 9-ciu miesiącach włożyli implant. Ból jednak pozostał, niesamowity. Dostałam 2 lata renty (z wielką łaską ZUZ-u). Od kilku lat boli mnie również odcin,szylny. Okazało się, że mam osteofity. Bolą mnie okropnie barki, łokcie, nadgarstki i palce:mały i środkowy najbardziej. Ciągle płaczę i jeżeli tych osteofitów nie da się zlikwidować to się całkiem załamię. Boję się jednak operacji bo te pierwsze niczego nie zmieniły. Boję się wszystkiego. Życzę Wam jedynie aby wam przeszło w co już osobiście nie wierzę. Powodzenia.

użytkownik
Seba

Na osteofity najlepsza sprawa jest terapia manulana wraz z przeprostami po czym one kruszeja i sie scieraja potem zostaje cwicznia grzbietu i prosta postawa sam mialem duze osteofity terapia manulna mi pomogla w tym wynik RTG nie ma osteofitów trzeba wiedziec gdzie sie udac do dobrych terapeutów manualnych i po sprawie

użytkownik
Zbyszek

No to podaj namiary na tych terapeutów.
Oczywiście zapytaj ich o zgodę na publikację kontaktu.
Jeżeli tak pomagają, to będą zadowoleni z większej ilości klientów, mam nadzieję.

użytkownik
grzegorz

Co to jest i na czym polega Na osteofity terapia manulana wraz z przeprostami

użytkownik
Megi

A może to nie od osteofitow. Miałam coś takiego i lekarz mi powiedział że kręgosłup piersiowy nie boli ,byłam u specjalisty.A potem się okazało że te bóle w piersiach miałam od refluksu

użytkownik
marek

Od trzech tygodni jadę na lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych w badaniu RTG wykazało mi osteofity na krawędziach trzonów i jak piszą poprzednicy tabletki przestają działać, boli cały czas. Prośba do SEBY!!!!! Jeżeli możesz to opublikuj namiary na tym forum tych terapełtów o których piszesz. Z góry dziękuję.

użytkownik
Wioleta

Witaj Seba
proszę napisz do kogo chodziłeś na terapie mamualną, gdyż chciałabym skorzystać. U mnie osteofity w odcunku szyjnym powodują ucisk na tętnice, korzenie nerwowe i worek oponowy i .... nie mogę już funkcjonować. Operacji boję się. Podaj namiary na terapeutę manualnego, który pomaga w takich stanach
Pozdrawiam
Wioleta

użytkownik
dana

Na osteofity dobrze pomaga pływanie. Jeżdziłam na basen co dwa tygodnie ale pływać trzeba sporo, plecy mniej bolały.