Na krawędziach trzonów piersiowych stwierdzono osteofity

użytkownik
Waldek.

Witam.
Mam spore osteofity w odcinku lędźwiowym, dyskopatię, przesunięcie kręgów o 5 mm, 4 tygodnie temu miałem rwę kulszową z uciskiem na nerw kulszowy prawej nogi aż do stopy, obecnie mam niedowład tej stopy opadanie jej.
20 lat temu miałem to samo z lewą nogą, niedowład większy i wyszedłem z tego w 100 %.
Teraz zabieram się za ćwiczenia i wiem że wyjdę z tego bo nie widzę innej możliwości.
Robię codziennie trzy serie ćwiczeń w tym przeprosty MCkenziego, dla mnie i mnie bardzo pomaga podciąganie się na drążku ( kilka serii dziennie po 15 razy ) czuję się znaczniej lepiej i za 2 tygodnie chyba pójdę już do pracy :) a było naprawdę bardzo źle - trzy dni leżałem bez ruchu w łóżku z bardzo silnym nie do wytrzymania bólem.
Zapomniałem dodać, mam 47 lat i w styczniu zerwałem 3 mięśnie w barku, potwierdzone RM, ćwiczenia i tylko ćwiczenia mnie osobiście pomogły.
Tak więc proponuję ćwiczyć, raz w tygodniu basenik a wszystko wróci do nomy, siedzący tryb życia doprowadza do wielu groźnych chorób.
Może 3 tygodnie temu bym tego nie napisał bo byłem w wielkim dole, ale teraz wracając do dawnej formy piszę to, by inni poszli w moje ślady a życie staje się piękne.
Pozdrawiam Waldemar.

Reklama
użytkownik
Paulina

Mam 19 lat , ucze sie za fryzjerke od poczatku praktyk odczuwalam niewielki bol plecow myslalam ze to poprostu od stania, ale po czasie ktory spedzilam na praktykach do teraz bol jest juz nie dowytrzymania, dostalam skierowanie od lekarza rodzinnego do lekarza rehablitanta ze zdjeciem rtg poszlam do niego na ktorym wykazano : Zniesienie lordozy szyjnej. Niewielka skolioza piersiowa z rotacją kregow wokół osi długiej i pogłębienie kifozy piersiowej. Drobne osteofity na przednich krawedziach trzonów piersiowych- początkowe zmiany deformatywne. Po za tym zmian kostnych w odrębie kręgosłupa szyjnego i piersiowego nie wykazano. Czy ja już się z tego nie wyleczę? Lekarz skierował mnie na rehablitacje i kazał przerwać kontynuacje mojego zawodu:(
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Twoja odpowiedź