Ból w piersi po usunięciu włókniaka

u?ytkownik
Malwina

9 grudnia miałam zabieg usunięcia włókniaka. Od tego czasu minął ponad miesiąc a ja odczuwam ból w piersi (dokładnie w miejscu nacięcia). Proszę o radę ponieważ ból pojawia się przy zwykłym dotyku a wizytę mam dopiero za tydzień.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Trudno mi określić co się może dziać bez badania. Trzeba poczekać na wizytę kontrolną. Może w miejscu po wycięciu włókniaka powstał jakiś krwiak, zbiornik surowiczy. Może konieczne będzie wykonanie USG. O tym zadecyduje lekarz po badaniu.

u?ytkownik
Malwina

Dziękuje za szybką odpowiedz. Rozumiem, że odczuwany ból nie jest normalnym stanem rzeczy? Początkowo myślałam, że taki ból jest po prostu związany z zabiegiem operacyjnym, który był wykonany... Czy są jakieś inne przesłanki na podstawie których można wnioskować o ew. krwiaku, który się pojawił? Proszę o informacje.

u?ytkownik
stapler

Powinno być w tym miejscu wyczuwalne jakieś zgrubienie (jeśli to jakiś zbiornik płynowy). Jednak trzeba mieć świadomość też tego, że czasami ból może być związany z uszkodzeniem nerwu w czasie zabiegu. Regeneracja takiego nerwu trwa bardzo długo. Nawet i pół roku.

u?ytkownik
Peterson

Miałem wyciętego włókniaka, zgrubienia nie wyczuwam po zabiegu, ale obok blizny pojawiła się na skórze biała plamka, mała okrągła, no i dziwne że boli mnie cały czas ta blizna, czym to jest spowodowane? Blizna się zasklepiła jednak nadal cały czas mnie boli. Kontrole mam w lipcu, więc dopiero wtedy czegoś się dowiem, może ktoś umie odpowiedzieć na pytanie skąd się bierze ten ból po zabiegu czy to może przez leki i czy to normalne, bo zaczyna mnie to martwić?

u?ytkownik
Yvette

Mialam 2 zabiegi usuniecia gruczolaka-wlokniaka. Bol w tej piersi mialam przez dlugi dlugi czas - zmiany pogody nadwyrezenia, itp. Wszystko przeszlo kiedy odstawilam tabletki antykoncepcyjne.....

Twoja odpowiedź