Różnica między węzłami twardymi a miękkimi

u?ytkownik
Oli

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć na czym polega różnica między węzłami twardymi a miękkimi? Czy miękkie to w sensie takie że miękkie jak np. gąbka czy jak?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Miękkie to poddające się uciskowi np. jak gąbka, twarde nie poddają się uciskowi np. jak orzech.

u?ytkownik
Oli

Aha...dziękuje.A węzły pachwinowe jakie powinny być twarde czy miękkie?

u?ytkownik
stapler

W pachwinach często są wyczuwalne węzły pachwinowe z uwagi na przechodzenie w przeszłości stanu zaplanego dróg moczowych. Mogą mieć i strukturę miękką i twardą, nie odzwierciedlają z reguły żadnej patologii (są mało diagnostyczne).

u?ytkownik
bunia

Mam pytanie jaka może być przyczyna powiększonych węzłów chłonnych tylko po jednej stronie ciała.Choruję rzadko, nie przechodziłam ostatnio żadnej infekcji,od kilku miesięcy mam dużą ruchomą gulkę ok2 cm głęboko pod pachą, jakieś trzy tygodnie temu z boku szyi pojawił mi się jakiś okrągły guzek nie przesuwalny, podejrzewam że to też węzeł. Guzki nie bolą, no ogólnie czasem mnie ta pacha ciągnie.Czy takie zmiany musi obejrzeć lekarz czy to naturalne?
Po drugiej stronie ciała nic takiego nie mam.

u?ytkownik
stapler

Proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Musi ocenić czy rzeczywiście to są powiększone węzły chłonne. Węzły chłonne w pachach mogą być powiększone najczęściej na skutek golenia pach (mikrourazy z niewielkim zakażeniem miejscowym).
Na szyi węzły chłonne powiększone są na skutek infekcji w jamie ustnej i gardle (nawet niewielkie zapalenie gardła, migdałków a nawet próchnica zębów).

Twoja odpowiedź