Bóle w nadbrzuszu promieniujące do pleców

użytkownik
Marta

Od kilku lat, z różną częstotliwością (średnio co kilka miesięcy, ale bywało kilka razy w miesiącu) mam ataki bólu w nadbrzuszu (troszkę poniżej mostka), który promieniuje aż do pleców. Na poczatku sądziłam że czegoś nie przełknęłam i tkwi nad żoładkiem (ból bardzo podobny), ale powtarzający się ból wykluczył taką możliwość. Nasilenie bólu jest rózne. Czasami atak jest nagły, strasznie bolesny, że właściwie nie mogę złapać tchu - i równie szybko przechodzi. Czasami narasta stopniowo, jest trochę lżejszy i trwa nawet 2-3 dni. Robiłam przy każdym ataku notatki co jadłam, piłam lub robiłam wczesniej, ale nie zauważyłam żadnych zależności. Znajoma zasugerowała że to może wrzody, ale mi się wydaje że mając wrzody, zauważyłabym zależność między przyjmowanym pokarmem a bólem?

Reklama
użytkownik
stapler

Trudno określić przyczynę dolegliwości. Na początku należałoby wykluczyć kamicę pęcherzyka żółciowego czyli wykonać USG jamy brzusznej. Potem ewentualnie zająć się diagnostyką żołądka i dwunastnicy (ewentualna gastroskopia). Być może wykluczyć patologię w zakresie odcinka piersiowego kręgosłupa (RTG). O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

użytkownik
Marcin

Ja mam te same objawy i mialem wszystkie dostepne badania robione i wszystko jest dobrze aaa bole nadal sa :(

użytkownik
kew

....i oczywiście diagnostykę wykluczającą Ca pancreatis oraz chłoniaki

użytkownik
EWULEK

Ja teź mam mocne bole środkowego nadbrzusza i pod prawą łopatką do tego wczasie bulu cięźko oddycham i jestem osłabiona

użytkownik
Justa

A moja przyjaciółka miala takie bole i po pol roku zmarla, rozwiniety rak nerki i przezuty [*]

Twoja odpowiedź