Ból wątroby

użytkownik
Roman

Witam, mam 50lat i czwartek zacząła bolec mnie wątroba, tak mysle ze to wątroba bo boli tam gdzie sie kończą żebra, wczorja byłem w szpitalu , lekarz dał mi no-spa i perarginum w sastrzykach, noc przespałęm , ale dziaj nadla boli, Biore wsztkie leki ranigasty , no-spa, verdin ale nic nei pomaga. Lekarz stwierdził ze obtłusciłem sobie wątrobę, faktycznie sporo jadłem ostatnio a brzuch mam dużawy :) prosze mi powiedzieć czy moge termofor z gorącą wodą przykłądac , moze to pomoze, lub jakie leki brac lub kiedy przestanie to bolec po takim objedznie lub zatluszczeniu ? dziekuje

Reklama
użytkownik
stapler

Takie objawy mogą wskazywać na kamicę pęcherzyka żółciowego z zapaleniem pęcherzyka. Stłuszczenie wątroby nie wyzwala dolegliwości bólowych. Radzę w tej sprawie ponownie udać się do lekarza zapewne będzie konieczne wykonanie USG jamy brzusznej. Jeśli to rzeczywiście kamica termofor z ciepłą wodą powinien przynieść ulgę.

użytkownik
Roman

Dziekuje za szybka odpowiedz, w poniedizlek udam sie na usg, co moze pomoc jakby to nie byla watroba tylko zapalenie pechezyka ? co stosowac za leki ?

użytkownik
stapler

Jeśli to kamica pęcherzyka żółciowego najwłaściwszym i jedynie skutecznym sposobem leczenia jest operacja.

użytkownik
JOLKA

Ja mam od kilkunastu lat ból w okolicy watroby pod prawym rzebrem a od ok 3 miesiecy okropny bol i straszny problem przy schylaniu sie. podobno kamienie oraz ztluszczona watrobe. pewnie od lekow branych prez cale zycie .prawdopodobnie musze wyciac kamienie .pozdrawiam
to i tak tylko jedna z wielu powaznych chorob .gdyby ktos chcial mozemy popisac

użytkownik
renata,rovereto,wlochy

Otoz,od paru lat mam kamyczki na watrobie,sa male i te male kamyczki potrafia narobic zamieszania.Kiedy sie przemieszczaja dostaje buli .Od niedawna domyslilam sie ze bardzo MI pomaga goraca herbata(czarna)z plastrem cytryny (oslodzona).Wypijam pare lyzek goracej herbaty z cytryna i przechodzi. Zdarza sie ze zjadlam cos niewlasciwego , musze z wymiotowac i ponownie wypijam goraca herbate z cytryna(oslodzona z cukrem).NAPRAWDE SPRUBUJCIE. MNIE POMAGA ZA KAZDYM RAZEM.

użytkownik
renata,rovereto,wlochy

Noooo i oczywiscie nie mozemy jesc smazonego!

Twoja odpowiedź