Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żółć po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 2 tygodnie temu usunięto mi woreczek żółciowy. Mam pytanie: co sie dzieje z żółcia po tym zabiegu? Czy jest możliwośc aby żółc przelewała sie do ukladu pokarmowego? Jesli tak to jaki są objawy tego zjawiska? I czy można temu jakoś przeciwdziałac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółć po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego bezpośrednio z wątroby trafia do przewodu pokarmowego. Z upływem czasu zwieracz końcowego odcinka przewodu żółciowego wspólnego (po około 4 tygodniach od zabiegu) będzie obkurczał się, gdy w przewodzie pokarmowym nie będzie pokarmu i rozkurczał, gdy pokarm dostanie się do przewodu pokarmowego. Rolę pęcherzyka przejmie przewód żółciowy. Nie będzie miało to żadnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Wydzielanie żółci będzie się odbywało w taki sam sposób jakby ten pęcherzyk istniał. patrz: http://www.anatomia24.pl/pecherzyk_zolciowy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 miesiące po usunięciu pechęrzyka żółciowego, dolegliwości są bardziej bolesne , jak przed usunięciem, czasami wymioty , a ból promieniuje aż do trzustki, Trzymam cały czas dietę gdyż choruję też na cukrzycę i muszę jeść 5 posiłków dziennie, już po prostu nie mam siły kiedy to się skończy, czy ktoś też tak miał? po świętach wybiorę się do lekarza, najpierw do internisty pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×