Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja czy rehabilitacja kręgosłupa?


Gość IWONA

Rekomendowane odpowiedzi

Do Iwony Witam. Zmien dziewczyno lekarza. Szkoda twojego żołądka, wątroby i cierpienia. Ja mam przepuklinę, wypuklinę i torbiela na odcinku kręgosłupa lędźwiowego. Od 5 miesięcy boli mnie lewa noga, tyłek i krzyż. Też mnie tak leczyli lekarze, pełno tabletek, później zastrzyków i blokada. Nic nie pomagało, kompletnie, nie mogłam siedziec ani leżeć, więc nocki miałam ciężkie.Pojechałam do neurochirurga i od razu powiedział, że na przepuklinę nic mi nie pomoże oprócz operacji. I mam ją za tydzień, więc jest nadzieja, że wszystko minie. Podobno zaraz po operacji przestanie mnie boleć noga. Życzę Ci, żeby tobie się powiodło bo wiem co to znaczy jak ciągle coś boli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Małgosi Miałam znowu robiony rezonans oto jego wynik . Zniesienie lordozy lędźwiowej.Poziome ustawienie kości krzyżowej,Zmiany degeneracyjne w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych na poziomach L4-5 i L5-S1.Wypuklina krążka L4-5 do tyłu i do boków uciska w niewielkim stopniu worek opony twardej oraz modeluje korzenie nerwowe w zachyłkach bocznych,w nieco wiekszym stopniu po stronie lewej.Przepuklina tylno-lewoboczna krążka L5-S1 uciska w niewielkim stopniu worek opony twardej oraz lewy korzeń nerwowy w zachyłku bocznym. Jeśli mozesz to podaj mi te namiary na ten szpital.Pozdrawiam serdecznie wszystkich bo ja mam już tego dośc tego cholernego bolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwony miałem operacje 3 listopada z podobnymi dolegliwościami co Twoje operował mnie Dr.Pawlak w Nowej Soli .Po operacji poprawiło się i to bardzo .Mogłabyś spróbować zadzwonić i zapytać . Zadzwoń do szpitala i poproś żeby Cię połączyli z oddziałem neurochirurgi . Pozdrawiam i życze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po operacji jak na razie 8 dni ale nadal odczuwam bóle w lewej nogi. Fenestracja lewostronna L5/S1,odbarczenie kanału kręgowego,eksploracja korzeni nerwowych,usunięcie przepukliny.jądra miażdżystego,foraminotomia. Czemu nadal odczuwam bóle,myślałam że po tej operacji wszystko przejdzie ale się zawiodłam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo wypukła skolioza kręgosłupa lędźwiowego. Cechy niewielkiego ześlizgu przedniego9 9( ok. 3-4 mm- pierwszy stopień) na poziomie L5/S1. Krążki między kręgowe L 1/L2, L2/L3,L3/L4 prawidłowej wysokości, bez cech dehydratacj i istotnych wypuklin . Cechy dehydratacji krążków międzykregowych L4/L5 i L5/S1. Tylno lewoboczna wypuklina krażka L4/L5 modelująca worek oponowy i wpuklająca się do otworu międzykręgowego po stronie lewej. Tylna szerokopodstawna wypuklina krążkaL5/S1 modelująca worek oponowy i wpuklająca się obustronnie do otrorów międzykręgowych. Pęknięcie pierścienia włóknistego w tylnej części tego krążka. Na tym poziomie widoczne są również zmiany pooperacyjne/ bliznowate w kanale kręgowym po stronie lewej, także przy lewym korzeniu S1.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miezykręgowych w dolnym odcinku lędźwiowym.Ogniska tkanki tłuszczowej w trzonie L5. Stożek rdzenia bez zmian. Czuje się tak jak jak bym sie wcale nie czuła.Co dalej będzie ze mną.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, jeżeli jeszcze tutaj zaglądasz, to proszę Cię o odpowiedź *Co dalej się z Tobą dzieje? Jak bule? Jakieś poprawy? Jak dalej z Twoim leczeniem?* Piszę za moją mamę, która dwa dni temu była na badaniu rezonasu magnetycznego kręgosłupa. Dodam, że mama ma 60 lat. Data badania 2015.07.09. Wyniki: Prawoboczna skolioza kręgosłupa piersiowego. Załamana górna blaszka graniczna trzonu kręgu Th4 - prawdopodobie po przebytym urazie. Duży guzek Schmorla w górnej części trzonu kręgu Th11. Niewielkie obszary odczynu zwyrodnieniowego (Modic II) w trzonach licznych kręgów piersiowych, obecność osteofitów na ich krawędziach. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych Th6/Th7, Th7/Th8 i Th8/Th9. Drobe centralne przepukliny krążków Th7/Th8, Th8/Th9 i Th9/Th10 modelują nieco worek opony twardej - bez cech ucisku struktur nerwowych. Skarży się na ból, nie może siedzieć, stać, leżeć... Chciałbym się dowiedzieć co dalej? Może jest jakaś osoba, która to przeczyta i da odpowiedź? Bardzo proszę o odpowiedź/pomoc. P.S Będę tutaj zaglądał często i przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Marcinie,,,u mnie bez zmian, nadal walcze z bólem ale zadne leki na mnie nie dzialaja,,wczoraj wrocilam z sanatorium, ale tam jeszcze gorzej mi sie nasilily bole,,bylam u lekarza a on mi powiedzzial ze w ostatecznosci moze mi wszczepi stymulator bólu, ale najpierw musze zrobic rezonans i tomograf kręgoslupa i juz jestem zapisana na 7 sierpnia bede miec rezonans a 10 sierponia tomograf, a zeby choc troche usnac to biore lek na spanie i troszke sie przespie,,,pozdrawiam. A czy z Tym wynikiem Twojej mamy byles na konsultacji neurochirurga? Duzo zdrówka zycze Twojej mamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam mam pytanie do iwony czy tylko lekarze w jednym szpitalu wszczepiają stymulator bólu? jak to wygląda? i czy wiesz coś na ten temat czy faktycznie to pomaga? i bardzo proszę aby napisaly osoby u których też jest zanik czucia kr.lędzwiowy udo i noga cała lewa strona pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, że jeszcze tutaj Iwono wchodzisz :) Bardzo się martwię o mamę, jest jedyną osobą, która przy mnie jest. Jej bule są *tępe*, była u lekarza, została zapisana na rehabilitacje. Wciąż tylko bierze proszki przeciwbólowe. Ostatnio po łykaniu proszków przeciwzapalnych, zauważyłem, że coś to troszkę jej dało ulgi. Niekiedy nie narzeka na ból. Pani Iwonko. Była Pani u innego lekarza? Ten *stymulator bólu* wydaje się całkiem przydatny z wyleczeniem tego bólu. Również Tobie Iwonko życzę powrotu do zdrowia, tak jak i innym osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylam u innego neurochirurga ale mam zamiar sie przejsc sie i zapytac sie co dalej mozna z tym bolem zrobic,,,6 sierpnia bylam w Poradni leczenia bolu,,od razu dostalam blokade i rozne leki ale to nic mi nie pomaga,,,chcialam zaznaczyc ze ja juz jestem po restabilizacji kregoslupa, ktory miala pol roku temu,,,mam dosyc tego bólu,,,pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkim duzo zdrowia. Marcinie a moze Twoja mame zapisz do poradni bólu,,moze jej tam pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama też miała wstrzykniętą blokadę i nic jej nie ulżyło, a nawet przez dwa dni dotknął ją jeszcze większy ból, teraz jest to ból *tępy ciągły* przy siedzeniu lub dłuższym staniu, nasila się. Na rehabilitacje kręgosłupa własnie czeka, ale jak Tobie Iwono nic nie pomogło, to nie mam się spodziewam cudu, że jej pomoże. Jutro porozmawiam z mamą na temat poradni leczenia bólu, może coś to da. Jak tam się z nią przejdę, to napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie niedawno mialam robiony rezonans..oto wynik....Badanie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1, T2 zależnych bez podania środka kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzałkowych i czołowych. Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości. Stan po operacji kręgosłupa z założeniem stabilizatorów przeztrzonowych. Artefakty, zniekształcenia obrazu i ubytki sygnału od stabilizatorów. Zaznaczone lewowypukłe skrzywienie w dolnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego. Blizna pooperacyjna i odczyn wytwórczy w przestrzeni międzykręgowej L4-L5 może uciskać na korzenie nerwów rdzeniowych po stronie lewej (ze względu na artefakty od stabilizatorów obraz niejednoznaczny). Zwężenie otworu międzykręgowego na poziomie L5-S1 po stronie lewej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze obrazowanych kręgów. Zwiększony kąt krzyżowy. Przestrzenie miedzykręgowe prawidłowej wysokości. Wskazane badanie TK celem oceny skanów kostnych na poziomie L5-S1. Z tej poradni bólu juz dostalam skierowanie do innej poradni bólu. Zawsze mozesdzx udac sie z mama do poradni bólu, bo niektorym osobom potrafia tam pomóc. Pozdrawiam i zycze duzo zdrówka dla Twojej mamy i dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tu już nikt nie pisze,,zeby mi wszczepic stymulator bólu, to najpierw musze zooperowac szyje,i jak bole nie zejda to dopiero ten cholerny stymulator bólu, bo tak mi powiedzial Pan profesor neurochirurgii z Łodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sie do bydgoszczy dokladnie do szpitala wojskowego. Nie wszystko mozna zoperowac czasami po operacji m9ze byc gorzej tzn mozesz jezdzic na wozku dlatego lekarze nie chcieli sie zgodzic na operacje, a czasami tez jest poprawa. Jessi tam Cie zbadaja byc moze zostaniesz zakwalufikowana do operacji mnie niestety nie zakwalifikowali. Zadzwon I umow sie na wizyte pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,bylam prywatnie u neurochirurga i od razu mnie zakwalifikowal na operacje, termin mam juz wyznaczony na 10 czeriwec tego roku, a nie tak jak mnie wczesniej zakwalifikowali az za poltora roku,,pozdrawiam a co tam u Was slychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, ja juz jestem prawie trzeci miesiac po operacji kregosłupa szyjnego i jak narazie nie widze rzadnej poprawy,niedziałaja rzadne leki,reka strasznie boli i nieczuje trzech palcy u lewej reki.A co tam u was słychac? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×