Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadkwasota i nadwrażliwość jelita grubego


Gość Pati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Po częstych bólach brzucha zostałam skierowana do gastrologa. Ten wykonał gastroskopie. Po niej stwierdził że nie mam *jeszcze* sic! wrzodów. Stwierdził nadkwasotę i nadwrażliwość jelita grubego. Z tego co zrozumiałam, jelito grube zapycha się m.in. ze stresu i tu mniej więcej wiem jak sobie radzić, ale przeszkadza mi nadkwasota. Lekarz przepisywał mi jakieś leki. Nie wiem dokładnie na co one były, ale nie poskutkowały . Chciałabym dowiedzieć się , jak bardzo jestem narażona na powstanie wrzodów i co pomogłoby mi na nadkwasotę. Zgagę miewam rzadko i jest słaba, ale bardzo często czuję kwaśność w ustach i nieustanne pragnienie, które staram się gasić herbatą (słodzoną). Obawiam się ze względu na brak poprawy, ten sposób jest tylko doraźny, a może nawet szkodliwy. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nadkwasotę jest wiele leków. Większość skutecznych leków jest dostępnych na receptę. Także stosuje się leki na zespół jelita drażliwego, które są dostępne na receptę. Proszę ponownie ze swoimi problemami i brakiem poprawy po leczeniu udać się na kontrolę do gastroenterologa. On na pewno zmodyfikuje leczenie i zaleci skuteczne dalsze postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×