Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obkurczenia skóry po zabiegu wodnej liposukcji Body jet ramion


Gość xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu miałam zabieg wodnej liposukcji Body jet ramion. Obawiałam się, że może mi po nim zostać nadmiar skóry, a stało się coś zupełnie przeciwnego. Skóra się zbyt obkurczyła + przy ruchu nieelastycznie marszczy się i opina na mięśniu i ścięgnach-tak że są one widoczne na wierzchu. Pojawiły się zgrubienia w okolicy nacięć. Przy każdym głębszym ruchu odczuwam ból, pieczenie i naciąganie skóry i mięśni (zwłaszcza w okolicy tych zgrubień). Masaż i ćwiczenia rozciągające przynoszą ulgę tylko na chwilę. Czym może być spowodowany taki stan? Czy możliwe, że naruszone zostały mięśnie i wystąpił ich przykurcz, jakieś uszkodzenie skóry i/lub nagromadzenie płynu surowiczego? Co to może być? Jak z tym się uporać, by przywrócić normalną ruchomość rękom i spowodować uelastycznienie skóry (tak by się już nie napinała i nie marszczyła)? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przede wszystkim powinien opisane zmiany obejrzeć lekarz. Być może podczas zabiegu doszło do uszkodzenia tkanki mięśniowej, ale na podstawie samego opisu nie można tego stwierdzić. Powinna Pani w pierwszej kolejności skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem plastycznym, który wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to konsultowałam. Mój lekarz zalecił masaże. Byłam na kilku, ale niewiele pomagają. Tzn. przynoszą ulgę na chwilę, a potem wraca ból i uczucie ściągnięcia. Dodatkowo mam wrażenie jakby pod skórą (w okolicach nacięć) nagromadził się jakiś płyn (płyn surowiczy, krew lub pozostałość po zabiegu) . Lekarz stwierdził, że tego nie da się już odprowadzić... A co jeśli rzeczywiście naruszona została tkanka mięśniowa? Czy to można jakoś naprawić, wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, ja mialam Vibro lipo 7 mcy temu i też mialam uczucie ściagnięcia oraz w początkowej fazie nierowności, które rozmasował wlasnie masażysta (masaz limfatyczny). Nierownosci zniknely po 10ciu zabiegach a uczucie sciagniecia trwalo kilka mcy, do tego odczuwalam bol i mialam brak czesciowy czucia w skorze w miejscach gdzie odessano tłuszcz. Teraz juz nic z tych rzeczy nie ma. Wazne jest postepowanie po zabiegu, bo mozna sobie zrobic krzywde. Moze sprobuj delikatnie rozciagac miejsca po zabiegu, mnie to lekarz zalecil i pomoglo (a dodam, ze 3 mce po zabiegu wylądowalam na obozie kolarskim i przejechalam blisko 1 tys km po gorach). Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×