Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz po prawej stronie szyji, pomiędzy uchem a ramieniem


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wyczułam guzka na szyji, w połowie pomiędzy uchem a ramieniem. Wcześniej go nie było (a może go nie wyczułam). Jest bolesny i tylko dlatego go wyczułam, jest wielkosci wiśni. Powyżej wyczułam drugi, mniejszy, ale niebolesny. Nie mam ostatnio żadnych infekcji, guz nie niest na węźle chłonnym tylko na jego wysokości. Czy to może być ziarnica? Dlaczego jest bolesny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boleśność to oznaka zapalenia. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i poddać się zarówno badaniu lekarskiemu, jak i laboratoryjnemu, czyli OB, CRP, morfologia itd. Węzły chłonne układają się pakietami, stąd wyczuwalny drugi węzeł powiększony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ltrzy lata temu wykrylam na szyji ,prawie przy samym ramieniu, guzek wielkosci ok 1 centymetra. zglosilam sie do lekarza rodzinnego ktory skierowal mnie do onkologa* ten zas zlecil pilnerozne badania. gdy zglosilam sie na usg pielegniarka powiedziala mi ze wolny termin jest za 4 miesiace . gdy powiedzialam ze to przeciez pilne odpowiedziala ze pilny to jest zawal. guzek nie bolal wiec o nim zapomnialam* Teraz mieszkam za granica i przy kontrolnym badaniu lekarz wyczul ten guzek * zrobiono mi przeswietlenie. i stwierdzil ze guzek jest za maly zeby go operowac i zglosic sie za 3 tyg na ponowne przeswietlenie zeby sprawdzic czy sie nie powieksza. po trzech tyg stwierdzono ze mam juz trzy guzki nie jeden ale sa tak usadowione ze nie moga ich operowac bo by mogli mnie zabic bo szyja jest mocno unerwiona* ze jak urosna to wtedy zaczna dzialac. Minely trzy nastepne tyg i ide na kontrol mam juz zrobione analizy krwi * jutro moze sie cos dowiem. ja juz nic z tego nie rozumie .Prosze niech ktos mnie oswieci co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem wyczuwalne 2 zgrubienia podskórne za prawym uchem (wielkości małej fasoli) na granicy jak wyczuwa się koniec czaszki, a zaczyna miękka szyja. Owe zgrubienia są jak by w linii co 3 cm, ten wyższy ostatnio zaczął pobolewać (wrażenie pulsowania), a ten niższy jest jedynie wyczuwalny, też zastanawiam się co to jest? i czy udać się z tym do lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×