Tomografia prawej półkuli mózgowej

użytkownik
ula

W prawej półkuli mózgowej dwa duże obszary hypodensyjne ,odszary
maltacji tkanki mozgowej w płacie czołowym ,mniejszy na styku
skroniowo-potylicznym.
Niewielkie ogniska hypodensyjne naczyniepochodne obecne w
strukturach głębokich prawej pólkuli mózgowej i centrum semiovale
po
stronie lewej.Układ komorowy o zaznaczonej asymetrii szerokości
komór
bocznych,prawa szersza od lewej ,ust.w lini posrodkowej.
Będę bardzo
wdzięczna
za odpowiedz

Reklama
użytkownik
haemophilus

Zwykle lekarz oprócz opisu radiologa posiada jeszcze zjęcie dzięki czemu widzi zmiany. Nie znam też przyczyny, z jakiej zostało wykonane badanie tomograficzne. Tak naprawde zmiana hipodensyjna może być zmianą późną krwiaka śródmózgowego czy np. guza (gwiaźdźiak, glejak).

użytkownik
czeslaw

Prosze jak leczyć zmiane hipodensyjną czy można operacyjnie usunąć tą dolegliwośc

użytkownik
stapler

Bez ewidentnego rozpoznania czym jest taka zmiana hipodensyjna nie mozna włączyć odpowiedniego leczenia. Po określeniu morfologii i histopatologii zmiany dopiero można zastosować odpowiedni sposób leczenia. Zmian hipodensyjna może sugerować różne choroby.

użytkownik
katarzyna

Jestem po uderzeniu w głowe w rozpoznaniu napisano mi ze mam wstrząśnienie mózgu....a tomograf wykazał ognisko hypodensyjne sr 8mm połozonego w prawej półkuli mózgu....co to znaczy? Proszę o odpowiedz...

użytkownik
rrrrr

Ty kut..... głupi.Mowa o tym gosciu co pisze o glejakach.Puknij sie w ten chory łeb:)On pisał o hypodensyjnym ,a ty piszesz o hipodensyjnym.Gdzies tu tkwi bład?,tak?

użytkownik
Natalia

Wychodzę z założenia, że jak się nie wie to się nie odzywa :) A anonimowość nie zwalnia od zachowania choć odrobiny kultury :) Hipodensja=hypodensja :) ponieważ w biologii *y* wymienia się na *i* i na odwrót :)

użytkownik
ANKA ERR

Właśnie dzis przeczytałam swój wyrok-ognisko hipodensyjne 8mm prawa strona glowy-zt ego wrażenia nie pamiętam w jakim miejscu,bo nie mam wyniku.Wydawało mi się ,że do tej chwili normalnie funkcjonowałam-jestem aktywna,pracuje na półtora etetu i co?zaczną się szpitale?można z tym dalej normalnie żyć?

użytkownik
Olga762

Mnie też wykryto obszar hypodensyjny mózgu 20mm ale nie wiedzą z czego się wziął itp i wypisali mnie ze szpitala i zostawili mnie z tym póki co samą. Jedynie co mi kazali to być pod kontrolą neurologa.

Twoja odpowiedź