Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia mięśni brzucha po operacji przepukliny pępkowej i rozejścia kresy białej


Gość aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28lat. Lada dzień mam się poddać operacji usunięcia przepukliny pępkowej i sporego rozejścia kresy białej, na całej długości. Sam wybór chirurga był już wyzwaniem, ponieważ każdy miał inny pomysł na mój brzuch. Jestem pełna obaw:( Najbardziej nurtuje mnie, czy po takiej operacji będę mogła znów ćwiczyć mięśnie brzucha? czy nie będzie to groziło ponownym rozejściem (uszkodzenia powstały w wyniku ciąży z dużym dzieckiem)?? czy ewentualne ćwiczenia (oczywiście po okresie rekonwalescencji) nie będą wiązały się z bólem?? jak długi okres czasu powinnam odczekać przed rozpoczęciem treningu mięśni brzucha? czy rzeczywiście po zszyciu kresy białej mój brzuch nie będzie już wyglądał jak w 4miesiącu ciąży, czy znów będzie płaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nurtuje mnie, czy po takiej operacji będę mogła znów ćwiczyć mięśnie brzucha? - tak, bez obaw, będzie można ćwiczyć mięśnie brzucha Czy nie będzie to groziło ponownym rozejściem (uszkodzenia powstały w wyniku ciąży z dużym dzieckiem)? - takie zagrożenie zawsze istnieje, ale jest niewielkie Czy ewentualne ćwiczenia (oczywiście po okresie rekonwalescencji) nie będą wiązały się z bólem? - nie powinny jak długi okres czasu powinnam odczekać przed rozpoczęciem treningu mięśni brzucha? - około 3 miesięcy czy rzeczywiście po zszyciu kresy białej mój brzuch nie będzie już wyglądał jak w 4miesiącu ciąży, czy znów będzie płaski? - powinien ulec zmniejszeniu i być bardziej płaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja również jestem po operacji przepukliny kresy białej. Było to dość duże uwypuklenie i w końcowym etapie bardzo bolesne. Stan generalnie pogorszył się podczas ciąży i po samej już ciąży, choć chodziłam z małą *gulką* przez kilka lat. Teraz jest po wszystkim. Operację miałam 28 grudnia, teraz jest świenie poza ciągłą obawą* ze to powróci - co się zdarza. Podstawowe pytanie - to kiedy mogę zacząć ćwiczyć. Z tego co wiem mozna biegać... ale pełny zakaz wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń obciążających mięśnie brzucha przez 3m-ce. Dla tych co mają obawy czy robić operacje czy nie, powiem - nie zwlekajcie. Operację miałam w woj.zachodnipomorskim, skąd pochodzę, wykonana przez renomowanego lekarza chirurgi plastycznej. Koszt - 4000PLN dla tych co nie mają pojęcia o kosztach. Polecam i powodzenia dla tych co są przed bądź już po. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja jestem również po operacji przepukliny kresy białej już tydzień. Natomiast martwi mnie duży brzuch, wygląda okropnie. Czy on wróci do normalnych rozmiarów? Czy już taki zostanie? Mam dopiero 22 lata, a ludzie pytają mnie na ulicy czy znowu w ciąży nie jestem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika

Witam. Ja również jestem po operacji przepukliny brzusznej z kresą białą. Co prawda minęło dopiero 10 dni jednak martwi mnie codzienny ból w miejscu po przepuklinie a brzuch jest większy niż przed operacją. Proszę o informację czy jest to normalne i kiedy brzuch ewentualnie się wchłonie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również jestem po operacji przepukliny pępkowej z kresą białą. U mnie minęło 15 dni od operacji . Również miałam powiększony brzuch i obolały w miejscu po operacji czyli nad pępkiem oraz pod pępkiem.. Przy czym najgorsze miałam miejsce pod pępkiem. Brzuch miałam jak w trzecim miesiącu ciąży. Teraz dopiero brzuch zaczyna wracać do poprzedniego wyglądu.. Z czego bardzo się cieszę. Niestety dopiero delikatne rozruchy będzie można zacząć po około 3 miesiącach .. Lecz poważne kroki dopiero po około 5 miesiącach po operacji.. Lecz proszę nie kierować się tym ponieważ każdy operację przechodzi inaczej.. Każdy ma inną wielkość przepukliny.. I przy tym trzeba słuchać zaleceń lekarza. Jestem bardzo zasmucona z tego powodu ale niestety zdrowie najważniejsze. pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już dwa miesiące po operacji. Robiłam w Krakowie u chirurga plastycznego bliznę mam od jednego biodra do drugiego ale, dość nisko. A, brzuch jest śliczny plaski idealny choć jestem po trzech ciążach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×