Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystająca skóra z odbytu i hemoroidy


Gość Roksana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wystającą skórę przy odbycie - nie wygląda to zbyt dobrze i dodatkowo bardzo się tego wstydzę - wydaje mi się, że wygląda to bardzo nieestetycznie, wręcz chorobowo. Poza tym przy większym wysiłku mój odbyt przybiera kształt *kalafiora*. Wychodzi część wewnętrzna (zdiagnozowano u mnie hemoroidy II stopnia) i to już wygląda okropnie. Mam pytanie - czy po usunięciu żylaków metodą Barrona coś się zmieni? Czy do usunięcia żylaków lepsza jest w/w metoda czy też metoda Hemoron? Co z wystającą skórą- czy mogę się jej pozbyć i czy jest to zabieg bezpieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po usunięciu żylaków metodą Barrona coś się zmieni? - tak, żylaki, które zostaną zagumkowane odpadną, będzie mniej skóry odstawać z ujścia odbytu Czy do usunięcia żylaków lepsza jest w/w metoda czy też metoda Hemoron? - metoda Barrona jest bardziej skuteczna i bardziej polecana przez proktologów czy mogę się jej pozbyć i czy jest to zabieg bezpieczny? - nadmiar skóry można jedynie pozbyć się klasyczną metodą operacyjną (usunięcie na ostro skalpelem), metoda Barrona zarezerwowana jest tylko dla żylaków (hemoroidów) odbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pomogła mi podjąć decyzję co do metody usunięcia hemoroidów. Mam pytanie jeszcze co do skóry - czy operacja usunięcia tej skóry jest bezpieczna? Gdzie można ją ewentualnie przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem z tym, że nie mam hemoroidów, ale po ciąży miałam baaardzo rozciągniętą skórę i wiele rozstępów... I zostało mi jej w nadmiarze właśnie przy odbycie ma długość ok 1 cm. Jest to bardzo *niewygodne* gdyż, nie mogę założyć nic obcisłego, bo zaraz mi się to obciera i zaczyna boleć. Więc chciałabym się tego również pozbyć. Tylko, że mam wiele pytań.... M.in. czy mogę to zrobić bezpłatnie, czy też będę musiała wyłożyć na to swoje pieniądze? Ile wynosi okres rekonwalescencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznym preparatem w leczeniu wstydliwych dolegliwości odbytu wydaje się preparat Proctolact. Odwiedziłem ostatnio stronę pod adresem www.proctolact.pl i po przeczytanej lekturze na temat tego farmaceutyku już zacząłem go stosować. Na razie nie widzę spektakularnych efektów ale warto być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×