Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długo utrzymujący się ból pod żebrami


Gość Iwan

Rekomendowane odpowiedzi

Dziędobry. Od dłuższego czasu około dwóch tygodni mam ból z lewej strony pod żebrami (łukiem żebrowym). Na początku ból ten był mocniejszy. Teraz mnie boli mniej ale jednak boli, szczególnie jak pouciskam w tym miejscu. Podczas odkasływania lub przy ruchach ciała wymagającego skłonów lub skręceń tułowia czuję też ten ból tak jakby coś mi tam uciskało. Nie mam przy tym bólu problemów z oddychaniem, ani temperatury, wyprózniam się regularnie, ogólnie czuję się dobrze. Byłem u swojego lekarza i nic nie stwierdził lecz wypisał mi skierowanie na USG jamy brzusznej gdzie te badanie dopiero będę miał wykonane 25 stycznia. Zadałem takie pytanie gdzyz niczego nie mogłem znależć na forum większośći były to pytania bólu prawej strony brzucha czy żeber a mnie chodziło o tą lewą. A i na koniec dodam iż ten ból jest stały na obecną chwilę i nie przemieszcza się nigdzie. Prosiłbym o jaką kolwiek radę co jeszcze można zrobić, jakie badanie,co pan doktor sądzi o tym. Dziękuję bardzo za uwagę i byłbym wdzięczny za jaką kolwiek odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pek@gazeta.pl

Mam ten sam problem od 10 dni,właśnie wróciłem od medyka.Diagnoza-neuropatia,czyli ból ma charakter neurologiczny. W tym wypadku spowodowany jest najprawdopodobniej podrażnieniem nerwu międzyżebrowego.Powody moą być bardzo rózne:kaszel,uraz,leki itd.Jedyna rada przeczekać ponoć samo przejdzie.W każdym razie to nic poważnego,nie zamartwiaj się a usg warto zrobić.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bóle między żebrami w okolicy lewej piersi są to bóle znośne ,ale dają uczucie niepokoju i takie jakbym tą stronę lewą miała bardziej rozsadzoną . Z tym problebem byłam u lekarza inernisty i gastrologa ,co obydwaj medycy stwierdzili że to nic takiego , a mnie ta dolegliwość męczy od 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam taki ból pod lewym żebrem, promieniuje w dól, lub na wylot- do pleców ból ma charakter jakby kolkowy, czasem piekący. U mnie te bóle występują po urazie tego miejsca.Bałam się, że coś mam uszkodzone, np. śledzionę, ale usg nic nie wykazało. Możliwe, że w moim przypadku jest to wlaśnie neuralgia międzyżebrowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam bóle w odcinku piersiowym Th10 naczyniak.Wlaśnie w tym odcinku mnie piecze i kłuje. Męcze sie z tym już 4 miesiace.tak mi wyszło na rezonansie magnetycznym.Do jakiego lekarza z tym problemem sie udzc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 100% identyczny ból od tygodnia, myślałem że to trzustka boli (bo miałem zapalenie trzustki). No ale trzustka nie bolała mnie tak, raczej kuła mnie i to bliżej mostka. Bądź co bądź poczekam aż ból przejdzie i jakąś diete na wszelki wypadek se zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×