Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pobolewania w prawej stronie żebra, wątroba , trzustka, woreczek żółciowy?


Gość karolinka

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze mi powiedziec , otoz mam pobolewania w prawej stronie mojego zebra , jest to lekki a zarazem krotkotrwaly bol . nie jem tlustych potraw zazwyczaj wszystko gootwane.... poniewaz boje sie ze to moze byc objaw woreczka zolciowego , lecz nie mam miewam czestych odbijan czy tez zwiekszonego obwodu brzucha ,wzdęc itp... tylko ten bol ... czy to mozliwe zebym miała cos z worczkiem zółciowym ? dodam tez ze ten bol znajduje sie czasem w rogu prawym , lecz czasami i w lewym i jest to taki sam bol . moimi podejzeniami sa : wątroba , trzystka lub tez i woreczek żolciowy. mam 21 lat i jestem kobieta. dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe zebym miała cos z worczkiem zółciowym ? - tak, to mogą być objawy np. kamiczego zapalenia pęcherzyka żółciowego, aby upewnić się co to może byc należałoby wykonać USG jamy brzusznej, o tym jednak powinien zadecydować lekarz rodzinny po bezpośrednim badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam objawy podobne j.w. Tylko ze wylacznie z prawej strony. Robilam usg ale wszystko ok, stwierdzili tylko obkurczenie woreczka. Podobno ze sporzytego posilku ktorego nie jadlam 5h. Mialam jeden atak ze nawet kichnac nie moglam taki doskwieral mi bol. Teraz boli mniej ale co dzien czuje ten bol pod prawym zebrme...Pomocy to bardzo nie komfortowy i bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bóle też mogą być związane z patologią w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego - żołądek, dwunastnica (do rozważenia gastroskopia). Czasami bóle są związane z samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych tzw. neuralgią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×