Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na głowie po uderzeniu


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jakieś pól roku temu przewrocilem sie i uderzyłem glowa o kamień i oczywiscie powstal ogromny guz opuchlizna zeszla lecz nie calkiem zostal maly twardy guzek o średnicy ok. 15mm i czesto mnie on boli i glowa zaczyna mi pulsowac prosze o jakies kilka slów co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem koleżanka uderzyła mnie szczękom z bardzo szybką szybkością w czubek głowy i i po szybkim czasie tak około pół minuty pojawiła mi się duża gulka boli mnie bardzo i zdezynfekowałam ją amolem i nie wiem co to może być .... Proszę o pomoc ponieważ niewim co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 32 lata,pare lat temu uderzylem sie w sciane gdy spalem.Obudzilem sie w nocy po uderzeniu z guzem po prawej stronie czola,myslac ze do rana zniknie.Jednak pozostal.Chcialbym go usunac bo wlasnie trace wlosy i jest bardzo widoczny i na moje wygladam jak hellboy.Czy usuniecie jest bezpieczne,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dwu letni syn uderzył a raczej nawet rozbił sobie czoło i od tego czasu ma pod skórą takie małe zgrubienie wąskie ale długie około cm,i od nosze wrażenie że jest raz mniejsze a raz się powiększa,byłam u lekarza rodzinnego i on mi powiedział że to nic takiego że to zniknie,prawda to??a to utrzymuje się już dwa miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka 24

witam mam rowniez twardego guzka na glowie dawno temu okolo 3-4 lat uderzylam sie w glowe zamykajac bagaznik auta glowa mnie bardzo bolala zrobil sie guz i opuchlizna opuchlizna oczywiscie znikla ale guz zostal do dnia dzisiejszego jest twardy jak koscc czasem bywa mniejszy a raz wiekszy praktycznie nie boli czuje go ze go mam bez dotykania nie wiem co to pomocy ......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pare lat do tyłu miałem nie miła sytuacje dostałem kamieniem w głowe od tego czasu wiele sie zmieniło noj cóz na głowie guz rodzice nie przejeli sie tym zbytnio chciał bym sie dowiedziec jakie byc konsekwecje jak nie zgłosze sie do lekarza teraz guz jest wielkosci piłki tenisa moze wiekszy oraz czy mozna prywanie zrobic przesietlenie nie majac skiero.... czekam na opd :stachu332@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Pod koniec stycznia uderzyłem się w brodę... Zrobił mi się siniak i guzik ok 15mm. Po jakim czasie siniak zniknął a guzik pozostał po dzień dzisiejszy. Byłem nawet z tym u chirurga... kazał mi smarować go maścią na blizny i rozmasowywać... ale niestety nic to nie daję...guz jest tak jak był...:((((( Pomocy... Z góry dziękuję... :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 8 miesięcy temu zostałem uderzony w głowę, został guz na środku/tyle głowy, nie boli jednak jak napnę skórę głowy to go czuję, mam też w tym miejscu mniej włosów, czy to od tego, że skóra głowy w tym miejscu jest wyżej oraz czy nic mi nie dolega w związku z w.w guzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu spadłem z piętra i spadł mi na głowe odważnik 2.5kg Mam guza i byłem u lekaża bo często mnie bolała głowa i powiedział mi ze mi nic nie jest.Ale ostatnio wygłupiałem się z kolegą i mnie uderzył i teraz jakoś mnie boli głowa.Boje se iść do lekarza bo nie wiem co to moze być prosze o ODP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Witam. Mam 19 lat. Rok temu uderzyłam się głową mocno o ścianę. I do tej pory mam guza (gdy się dotknie czubka głowy czuć właśnie wypukłość). Nawet boli mnie w tym miejscu jak sie dotknie + często miewam silne bóle głowy. To normalne czy powinnam zrobić tomografię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Niedawno siostra z odległości około metra rzuciła mi średnim kamieniem prosto w czoło.Miałam wtedy na sobie okulary do nurkowania. Trochę mnie boli i mam lekko siną plamę.Gdy to dotykam czuję malutkie wgłębienie(ale myślę,że to nie od tego).Czy mam iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ! Jakies 4 lata temu slizgalem sie na lodowisku i niefortunie sie przewrocilem i nabilem sobie guza z tylu glowy opuchlizna zeszla ale maly guz pozostal jest on nie ruchomy i maly oraz nie boli mnie wogole jak go dotykam czekam na odp *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to komus pomoze. 3 tygodnie temu uderzylam sie mocno w czolo, powstal siniak i male przeciecie skory. Po 2 dniach przeciecie ladnie sie juz goilo a siniak powoli schodzil, pojawil sie natomiast twardy guzek mniejszy niz powierzchnia siniaka. Po kolejnych 5 dniach siniak calkiem zszedl, a guzek pozostawal bez zmian. Po 10 dniach zaczelam smarowac go Reparilem i Liotonem 1000 (5 x dziennie na przemian), oprocz tego bardzo cieple kompresy. Dzis mijaja 3 tygodnie i dopiero zaczynam widziec, ze guzek sie zmniejsza (jakies 25%), mysle ze jeszcze kolejne 3 tygodnie nim zniknie calkiem. Takze grunt to wytrwalosc w smarowaniu i kompresach a duza szansa ze krwiak sie w miare szybko wchlonie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×