Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamica nerkowa


Gość Madzia

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu miałam silną kolkę nerkową prawa strona usunięto mi kamyk z pęcherza bo sama go nie urodziłam i ostatnio ból znowu się powtórzył i znowu prawa strona wysłano mnie na USG ale nic nie wyszło tylko w lewej nerce zług 4 mm ale ciągle boli mnie w prawej pachwinie ból nieraz promieniuje na plecy czy to ma coś wspólnego z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może bardzo mały złóg przeciska się przez moczowód lub już przecisnął się uszkadzając w niewielkim stopniu moczowód. Takie dolegliwości powinny powoli ustępować. Pić duże ilości płynów, zażywać środki rozkurczowe, a dolegliwości powinny z czasem ustąpić (można ewentualnie zrobić jeszcze badanie ogólne moczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Proszę o interpretacje wyników badan krwi. Mam 44 lata . ALT - 79 KREATYNINA - 38,1 PRZESĄCZANIE KŁĘBUSZKOWE - 169,23 ml/min 1,7 OB - 25 MOCZNIK - 2,4 W MOCZU LICZNE MOCZANY. Reszta wyników badań w normie , dodam , że bardzo bolą mnie nerki , ale moja pani doktor twierdzi , że to nie nerki tylko kręgosłup , a ja przecież czuję , że nerki mi pękają z bólu , co to może być - bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przydatne w tym wypadku byłoby USG jamy brzusznej z uwzględnieniem układu moczowego oraz RTG najlepiej odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Tylko w niewielkim stopniu jest zwiększone przesączanie kłębuszkowe (klirens kreatyniny), lecz raczej nie ma to znaczenia klinicznego i na pewno nie powoduje to dolegliwości bólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×