Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyżej umiejscowione jądro i ból między pachwiną a członkiem


Gość Cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnego razu, lezac na kanapie, dolna czesc ciala, ponizej pasa, zwisala - lenistwo. Przysnalem. Gdy obudzilem sie, gwaltownie wstalem, lecz jedna noga zdretwiala, a odczulem to, dopiero probujac stanac na niej. Wszystko wrocilo do normy, jednak nastepnego dnia zaczelo mnie bolec w trojkacie, pomiedzy pachwina, czlonkiem, a podbrzuszem. Tzn. bol dopiero odczuwalny jest, kiedy delikatnie ucisne to miejsce. Zauwazylem tez, ze jadro po tej stronie (lewa) jest uniesione wzgledem drugiego i choc podczas rozluznienia potrafi wrocic do pozycji *spoczynku*, jak poruszam sie, badz podczas normalnego napiecia miesni wydaje sie mnie, ze jadro zostanie wciagniete do podbrzusza - takie uczucie. Nadmienie, ze ostanio przesadzilem z jedzeniem, moze i dlatego miewam w tej chwili takze bole brzucha. Przejawiaja sie to tak, jak podczas niestrawnosci. Nie jestem otyly, przy wzroscie 175 cm waze okolo 68 kg, wiec ostatnio pozwolilem sobie na duze co nie co. Sprawa tez ma sie tak, ze obecnie przebywam poza granica (brak polskich znakow diaktrycznych, za co przepraszam), a bol juz utrzymuje sie czwarty dzien. Przypomina sie mnie sytuacja sprzed kilku lat, gdzie mialem dokladnie taki sam problem, jednak na trzeci dzien, wstalem rano i jak reka odjal, wszystko wrocilo do normy. Najgorsze jest to, ze nie moge obecnie uzyskac porady w klinice, a do powrotu do ojczyzny pozostal mi jeszcze tydzien. Znajomy powiedzial, ze to przepuklina wewnetrzna - nie mam pojecia o medycynie, wiec nie zaprzecze. Czy orientujecie sie, co to jest i jesli juz, ile kosztuje prywatnie zabieg, jesli bedzie wymagany oraz badania zwiazane z dokladnym rozpoznaniem? Interesuja mnie ceny nawet przyblizone, poniewaz nie mam zamiaru czekac w kolejce w publicznym zakladzie zdrowotnym, zamierzam podjac leczenie prywatnie. Dodam, ze prawa strona jest OK, w mlodosci mialem zapalenie wyrostka i jego usuniecie. (...) Wlasnie zrobilem kolejne rozpoznanie. Podczas napiecia miesni, lewe jadro podciagane jest *pod sama szyje*, gdzie prawe nawet nie osiaga polowy tego pulapu. Poza tym, nie wyczuwam zadnych niepokojacych rzeczy w okolicy jader. Sa prawie takiej samej wielkosci, twardosci. Takze nie wyczuwam zadnego zgrubienia w okolicy miejsca bolu, jednak podczas mocniejszego naciskania powyzej tego miejsca, w pasie podbrzusza, czuje *zakorzeniony* bol, to tak, jak bol pochodzilby od podbrzusza, a ponizej wystepowaloby jedynie promieniowanie. Co do promieniowania, czuje czasami mrowienie w kosci ogonowej, od srodka strony. Smieszne, ale tak jest. Wyprozniam sie idealnie, zero zaparc, czy innych problemow z tym zwiazanych. Dziekuje za jakakolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnego umiejscowienia jąder w worku mosznowym to typowa sytuacja. Z reguły tak bywa, że jądra są na różnych poziomach i zachowują się każe inaczej w sytuacji np. napięcia mięśni lub zmiany temperatury ciała. To nie patologia to normalna anatomia. Na temat bolesności okolicy pachwinowej nie mogę nic bliżej napisać ponieważ nie badałem Pana. Musi Pana zbadać chirurg i dopiero on postawi diagnozę. Ewentualnie jak będzie miał wątpliwości może zalecić USG jamy brzusznej. Możliwe, że pojawiła się u Pana przepuklina, która czasami jest trudno wyczuwalna przez samego pacjenta. Dopiero chirurg po odpowiednim badaniu palpacyjnym rozpozna ją lub odrzuci taką diagnozę. Przepukliny wewnętrzne są rzadkością, co do niektórych nie ma praktycznych możliwości ich rozpoznania. Zazwyczaj w czasie operacji brzucha z powodu niedrożności można je dopiero zdiagnozować, kiedy dochodzi do ich uwięźnięcia. Ale wątpię w taką przypadłość w Pana przypadku. Wizyta u chirurga to koszt około 100 zł. Jeśli rzeczywiście zostałaby rozpoznana przepuklina typu pachwinowego to zabieg w prywatnej klinice może kosztować około 2-3 tys. złotych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×