Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gęsta ślina przy refluksie


Gość bartiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 27 lat. Od 8 lat mam zdiagnozowany refluks. ( po gastroskopi) ostatnio objawy refluksu mi sie nasiliy. Tzn zwracam resztki jedzenia(ale nie jest one kwasne od kwasow, przynajmniej ja tego kwasy w przełyku nie czuje. ) Sa okresy ze gdy przełykam sline to boli mnie w mostku podczas przełkniecia. I codziennie rano odchrzakuje gesta sline, bez flegmy jest taka zageszczona czasami galaretowata. Mam lekko powiekszone wezly chlonne( odczynowe jak mi powiedziano na usg) i ropne migdaly(jak mi powiedzial laryngolog.) Biore ortanol od 2 tyg ale roznica jest minimalna. Czy jesli mam zapalenie przełyku czy jakies nadzerki w przełyku to goja sie one dluzej* mam taz czasem uczucie guli w gardle jak przełykam sline. ( moze to tez byc objaw nerwicy bo strasznie sie boje ze to powazna choroba i wciaz o tym przełykaniu mysle.) Jedzenie raczej przełykam bez problemow, czasami mi jakies resztki zostaja w gardle.Czy to refluks a moze juz zapalenie przełyku? czemu nie czuje kwasu jak m sie zwracaja resztki jedzenia? Nie chudne. Ostanio mam mniejszy apetyt czuje sytosc mim o ze nic nie jadlem( to tez moze byc z nerwicy bo mam ostatnio duzo problem,ow do tego nakrecam sie strasznie z ta choroba.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli mam zapalenie przełyku czy jakies nadzerki w przełyku to goja sie one dluzej* mam taz czasem uczucie guli w gardle jak przełykam sline. ( moze to tez byc objaw nerwicy bo strasznie sie boje ze to powazna choroba i wciaz o tym przełykaniu mysle.) - gojenie zmian patologicznych w przełyku jest długotrwałe, stresy i nerwica nasilają refluks co wyzwala różnorodne objawy refluksu i nasila je Czy to refluks a moze juz zapalenie przełyku? - trudno określić bez badania gastroskopowego, najczęściej długotrwały refluks wywołuje przewlekłe zapalenie przełyku z okresami nasilenia czemu nie czuje kwasu jak m sie zwracaja resztki jedzenia? - przy refluksie nie musi być w 100% odczuwalna kwaśność w wymiocinach, aby dokładnie zdiagnozować ten stan najlepszym badaniem byłaby pehametria przełyku lub manometria, trzeba w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przebytej operacji na wrzody stalem się po jakimś czasie bardziej nerwowy. Jak tą nerwicę zaspokoić? Obecnie mam stan zapalny żołądka i przewodu pokarmowego, prawdopodobnie to się objawia większym nasileniem nerwowym, wybuchowym, po czym mam objawy bóli żołądka. Jak sobie z tym poradzić? Biorę już leki antydepresyjne, ale to mało skuteczne. Biorę też nervosol piją, ale z tym to na moment, potem powraca wszystko. W moim przypadku wydaje mi się, ze jest to bardzo niebezpieczne, ale zarazem jestem bezradny wobec tego zjawiska. Podejrzewam, ze nerwy pochodzą od stanu zapalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×