Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroba Scheuermanna


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące mojego wyniku RTG jestem po przebytej juź operacji która była 13lat temu(przez ten czas było wszystko dobrze) niestety problem powrócił mam ogromne problemy w poruszaniu się oraz strasznymi bólami nóg jestem na silnych juź lekach przeciwbólowych mam pztanie co do tego wyniku jak odzyskać sprawność poruszania sie bez bólu oczywiście czy grozi mi kolejna operacja oto wynik-zaznaczona lewostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego oraz spłycona lordoza węższe na wielu poziomach krążki m-k od L-2 do S-1 najbardziej zwężony krążek L-4-5 zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe w kręgach w górnych trzonach guzki schmorlna co sugeruje przebytą chorobe scheuermanna ----prosze o odpowiedź czy mam szanse na całkowitą sprawność chodzenia no i co z bólem barzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć bez badania bezpośredniego. Z resztą to forum chirurgii ogólnej, a nie neurologii (neurochirurgii) czy też ortopedii. najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. On powinien konkretnie odpowiedzieć Panu na to pytanie. Myślę, że odpowiednia rehabilitacja powinna przynieść ulgę w pana dolegliwościach. Można też to pytanie zadać na forum: http://pytania.neurologiczne.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u nourologa powiedział ze choroba postepuje w szybkim tepie i potrzebuje natychmiastowej oeracji co to oznacza czy mnie czeka po operacji czy przestane całkowicie chodzic co oznacza dokładnie ten wynik, podobno to sprawa chrurgiczna wie cos pan na ten temat jestem strasznie wygiety i mam problemy ze zrobieniem paru kroków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawa neurochirurgiczna, a nie sprawa chirurga ogólnego, który zajmuje się leczeniem tkanek miękkich. Proszę w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem operującym kręgosłupy. On zadecyduje czy rzeczywiście wymagana jest interwencja operacyjna. Zabieg jest ciężki, skomplikowany, mogą wystąpić powikłania. Rehabilitacja po zabiegu długotrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×