Doppler żylny kończyn dolnych, czy grożą powikłania?

u?ytkownik
Ewa

U Mamy stwierdzono niewydolność żyły odpiszczelowej z widocznym refluksem.Za parę dni będzie miała zabieg.Na czym on polega?Proszę o drobiazgowe wyjaśnienie,gdyż jestem laikiem w tej kategorii,a chcę Mamie wszystko wyjaśnić,bo bardzo się boji.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Najczęściej zabieg polega na usunięciu całej żyły odpiszczelowej za pomocą specjalnej sondy (od pachwiny do kostki przyśrodkowej) oraz z pojedynczych cieć usuwa się żylaki. Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym czyli do kręgosłupa. Trzeba potem zazwyczaj dobę leżeć w łóżko i nie podnosić się, aby nie doprowadzić do bólów głowy z powodu znieczulenia. Z reguły po takim zabiegu jest się 2 doby w szpitalu. Szwy ściąga się po około 2 tygodniach.

u?ytkownik
agnom

Nie do konca tak, jestem tydzień po operacji drugiej juz nogi, i tak metoda sie zgadza, znieczulenie mialam w kregoslup ale w 1 godz po operacji juz chodzilam, nie musialam lezec, w szpitalu bylam w pon rano a we wtorek juz wyszlam do domu ,po tygodniu zdjecie szwow, i prawie juz nic nie widac...

u?ytkownik
slaytanic

Godzina po operacji to lekka przesada, chyba było to znieczulenie miejscowe. Bo podpajęczynówka działa kilka godzin, i po nawet 8 nogi nie utrzymaja ciała. No ale jeśli wszystko ok, to nie ma co zawracać głowy.
Ja miałem robione żylaki na nodze lewej. Znieczulenie w kręgosłup, zabieg 3 godzinny, we wtorek ok 11 byłem już po operacji. Następnego dnia koło 12 już dotarłem do domu. Mija 6 dzień, za 2 dni mam mieć zdjęte szwy. puki co noga lekko puchnie, i jest troche przebarwień (fiolecik) Ale powoli widać to wszystko znika. Bulu nie ma żadnego, teraz, jak i po operacji. Jestem zadowolony. Operował mnie dr Paweł Bodzenta w Szpitalu św. Łukasza w Końskich. Super opieka, i świetny chirurg.

Twoja odpowiedź