Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzony nerw krtaniowy podczas operacji tarczycy


Gość Ewa S.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji tarczycy, podczas której chirurgowi zadrżała reka i uszkodził mi oba nerwy krtaniowe. 7 m-cy walczyłam. Rehabilitacja, leki, zastrzyki, ćwiczenia .... Niestety jednego nerwu nie odzyskałam! Mówię, ale zero śpiewania i podniesionego glosu. Minęlo już sporo od operacji, ale od pewnego czasu bardzo mi to przeszkadza. Zwiększyłam aktywność fizyczną i wkurza mnie, że nie mogę złapać oddechu! Świszczę jak świstak! Czy jest możliwa rekonstrukcja tego nerwu? Może chirurgia plastyczna ? Cokolwiek ?? żeby nie świstać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Im mniej czasu upłynęło od zabiegu tym rokowania są lepsze. Najlepiej skonsultować się z kliniką laryngologiczną np.http://www.otolaryngology.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od mojej operacji tarczycy minelo 17 lat i tez mam uszkodzony nerw krtaniowy ...wkurza mnie dlawienie sie i duszenie przy nawet zachlysnieciu sie wlasna slina ze nie wspomne o zadyszce prze wysilku jakimkolwiek ....boje sie ze sie kiedys udusze ....ja mam jakies szanse na odzyskanie sprawnosci mojego nerwu ? Chcialam zaznaczyc ze dopiero w zeszlym roku dowiedzialam sie przez przypadek ze te moje dolegliwosci sa po spiepszonej operacji tarczycy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerwu juz nie mozna uratowac..ale mozna wykonac zabieg tyreoplastyczny przysuniecia jednej struny glosowej tej sparalizowanej do tej czynnej..no chyba,,ze sa dwie sparalizowane..wtedy zabieg polega na czyms z kolei innym...w kazdym razie po zabiegu glos sie poprawia..najlepiej skontaktowac sie z dobrym laryngologiem, ja polecam prof. dorote piekaj-stefanska ze slaskiego centrum mowy i sluchu wkatowicach..na pewno cos doradzi..:) pozdrawiam..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×