Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle podbrzusza, nudności, wymioty


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam pytanie dotyczące moich dolegliwości. Otóż od pewnego czasu (ok. pół roku) odczuwam bóle zlokalizowane w dolnej części brzucha, po lewej stronie. Często miewam także nudności, ostatnio nawet wymioty. Byłam jakiś czas temu na USG, w którym nie wyszły nieprawidłowości, natomiast ból powraca. W momencie pojawienia się nudności wykonałam test ciążowy, który powtórzyłam po tygodniu, więc wykluczam fakt, że nudności są spowodowane obecnością ciąży. Poza objawami, o których piszę nie odczuwam innych dolegliwości. Mam normalny apetyt, nie odnotowałam u siebie spadku masy ciała, nie mam zaparć. Oprócz tego odczuwam duszności i miewam uczucie *ściskania* w klatce piersiowej, ale nie jestem pewna, czy te dolegliwości są ze sobą powiązane w jakikolwiek sposób. Bardzo proszę o odpowiedź w tej kwestii. Pozdrawiam. Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym po analizie Pani objawów wykonać dodatkowo gastroskopię. Objawy, które Pani opisuje mogą być związane z patologią występującą w błonie śluzowej przełyku, żołądka lub dwunastnicy (np.: stan zapalny, nadżerki, owrzodzenia). Duszność i pieczenie może być powiązane z patologią w przełyku lub też są objawem niezależnej choroby (np. serca). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym po analizie Pani objawów wykonać dodatkowo gastroskopię. Objawy, które Pani opisuje mogą być związane z patologią występującą w błonie śluzowej przełyku, żołądka lub dwunastnicy (np.: stan zapalny, nadżerki, owrzodzenia). Duszność i pieczenie może być powiązane z patologią w przełyku lub też są objawem niezależnej choroby (np. serca). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również ten sam problem co pani opisuje.USG dopochwowe i cytologie i wszystko w normie. Duszności mnie również często łapią,ale jestem bardzo nerwową osobą,czy to może być nerwica?Dodam,że mam częste biegunki. Mój email proszę pisać jak ktoś wie co mi może być anitka173@buziaczek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek37 lat

witam ja mam podobne objawy od jakiegoś czasu boli mnie lewa strona brzucha poniżej żeber ale lekarz u którego byłem zalecił mi tylko srodki rozkurczowe. aha dużo czytałem na necie na ten temat i wszędzie wychodzi że powiązana z tym jest nerwica a to by się zgadzało bo przez rok leczyłem się na silną nerwice teraz jest już lepiej ale od czasu do czasu czuję lekki ból lewej strony brzucha polecam nospe jeżeli po niej przejdzie to znaczy że jest to na tle nerwowym pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nachlać się wódy, ale tak konkretnie , to może przejdzie . Jeżeli nie przejdzie a nawet się pogorszy to może to być wątroba , trzustka lub śledziona - wtedy sprint do szpitala i w żadnym razie nie powtarzać zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam dokładnie podobne objawy tyle że robiłam badania typu gastroskopia, cytologia USG badania krwi i nic nie wykazały a ból się nasila do tego dochodzą kłucia w okolicy serca, duszności, szybkie męczenie się nawet przy takich czynnościach jak ścielenie łóżka, czy mówienie, zawroty głowy, nudności, częste zgagi, czasami wymioty, nie przybieram na wadze mimo, że mam do tego tendencje, odczuwam silną potrzebę zjedzenia czegoś przyprawiającą mnie o mdłości powtarza się to praktycznie co dwie godziny, czuję się zmęczona, ospała a od niedawna mam bóle brzucha nasilające się nocą. Najgorsze jest to, że badania nic nie wykryły a dolegliwości nie opuszczają mnie już od 3 lat. Proszę o radę. Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×