Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki z tyłu szyi i głowy


Gość Paweł 24 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł 24 lata

Witam. Jakiś czas temu wyczułem z tyłu szyi po prawej stronie guzek. Nie bolał mnie, nie przeszkadzał więc zapomniałem o jego istnieniu. Dzisiaj mam na pewno dwa guzki, jeden około 1 cm na szyi u nasady czaszki, drugi mniejszy na potylicy. Nie jestem pewien trzeciego. Guzki dają się przesuwać, są dość twarde i same z siebie nie bolą, jednak kiedy ich dotykam odczuwam dziwny, bo nie jest to ból, stan. Uczucie jakbym uderzył się wczoraj, a dziś mnie boli. Czuję ten *ból* z tyłu głowy, na skroni i w oczodole (wszystko z prawej strony). Nietypowe objawy jakie u siebie zaobserwowałem, aczkolwiek nie wiem czy mają coś wspólnego z guzkami to: zmniejszone uczucie pragnienia, zdarzało się mi nic nie pić od rana do wieczora i nie odczuwać pragnienia, w wieczorem okropny ból głowy; jakiś czas temu czułem drętwienie warg, mam dużo gorsze wyniki morfologii, zmniejszona ilość czerwonych krwinek i hemoglobiny. Najbardziej boję się tego, że będę musiał iść do lekarza. Nie byłem u lekarza od 7-8 lat, nie licząc przeziębienia w 2003 r. Nie wiem do kogo mam pójść i kogo poprosić o pomoc, nie chcę pytać o radę rodziny, bo nie chciałbym ich niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy raczej nie mają nic wspólnego z opisywanymi przez Pana guzkami. Guzki te prawdopodobnie to kaszaki (typowa lokalizacja i charakter zmian) i wymagają usunięcia chirurgicznego. Zabieg taki można wykonać w poradni chirurgii ogólnej w warunkach ambulatoryjnych. Gdyby chirurg miał wątpliwości co to są za guzki wyśle materiał pooperacyjny do badania histopatologicznego. Jednak niepokojące są Pana dolegliwości ogólne i nietypowy ból głowy. Z tym problemem jak najszybciej trzeba skonsultować się z neurologiem. Nie ma co się bać wizyty u lekarza, ponieważ objawy są poważne, sugerujące patologię w zakresie mózgowia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×