Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy poddać się operacji tarczycy?


Gość .....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam skierowanie na operacje tarczycy ,mam 23 lata i bardzo się boję samej operacji i jej następstw .Czy powinnam się poddać operacji a może są inne metody jej leczenia?.Wyniki TSH,FT3,FT4 anty-TPO są w normie Zaś USG : Płat lewy:27x25x54mm zawiera dobrze ograniczony guzek 40mm, Płat prawy:42x37x59mm zawiera gruboscienną torbiel dl50mm z wpuklającymi się do światła torbieli guzkami rożnej wielkości /do od 4 do 20mm Grubość cieśniny :7mm echostruktura obu płatów i cieśni tarczycy niejednorodna. Echogeniczność tarczycy nie jest obniżona.przepływ miąższowy nieznamienny. Okoliczne węzły chłonne niepodejrzane . Wskazana bac guzka lito-torbielowego płata lewego. Wyniki badania cytologicznego BACC: Rozpoznanie i dane kliniczne Guz lewego płata tarczycy -w cześć lita zmiana. BAC/USG Z nakłucia guza lewego płata tarczycy uzyskano treść białkowo - krwistą ,rozsiane makrofagi oraz w grupach i płatach komórki pęcherzykowe tarczycy z cechami nasilonych zmian wstecznych.Komórek nowotworowych nie znaleziono. Rozpoznanie:Obraz cytologiczny niejednoznaczny ,nasilenie zmiany wsteczne uniemożliwiają ustalenie rozpoznania. Bardzo proszę o radę .Czy mam się zdecydować na operację? Z góry dziękuje za przeczytanie mojego bardzo długiego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam się zdecydować na operację? - tak, trzeba, ma Pani ewidentne wskazania do leczenia operacyjnego, zmiany powyżej 35 mm kwalifikują się do leczenia operacyjnego nawet jeśli nie ma ewidentnych podejrzeń co do występowania nowotworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panu bardzo za szybka odpowiedz . Chciałabym jeszcze zapytać czy w moim przypadku będzie konieczne całościowe wycięcie tarczycy? Czy powinnam jak najszybciej poddać się operacji czy mogę jeszcze z nią zwlekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieczne całościowe wycięcie tarczycy? - o tym jaki zakres wycięcia tarczycy będzie konieczny zadecyduje już sam chirurg w czasie operacji (widzi dokładnie jaka część miąższu tarczycy jest chora) Czy powinnam jak najszybciej poddać się operacji czy mogę jeszcze z nią zwlekać? - można zabieg wykonać w trybie planowym, ale nie należy odwlekać zbytnio tego zabiegu (1-2 miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 5 dni mam poddać się operacji usunięcia tarczycy , kiedy Pani endokrynolog kierowała mnie na operacje TSH było w normie ,a tydzień temu zrobiłam sobie TSH i dzisiaj odebrałam wyniki ,które wskazują na niedoczynność tarczycy (wynik : 0,112 norma 0,350-4,940) czy powinnam w tej się skontaktować jak najszybciej z lekarzem i czy może mieć to wpływ na przełożenie operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 dni po usunięciu lewego płata tarczycy i większości prawego. Chciałabym zapytać jak teraz mam dbać o ranę ponieważ nie mam większych informacji na ten temat i czy powinnam stosować jakieś ćwiczenia szyi? I czy prawdą jest ,że po takim zabiegu nie powinno się podnosić nic co przekracza wagę dwóch kilogramów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Izabela

Od kilku lat mam problmy z tarczyca. TSH, T3 i T4 są w normie (bdb), natomiast badanie ultrasonograficzne wykazało: płat prawy: 24x20x44mm płat lewy: 19x 18x 38mm Wole powiększone Badanie było wykonane 2004r. Obecnie mam 23 lata. Co mam robić, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor i ja mam podobny problem ale ja jestem zdecydowana na szybka operacje moj lekazr prowadzacy powiedzial mi ze w moim przypadku operacja jest konieczna poniewarz mam guzka po prawej stronie gleboko na aorcie biopsja jest nie mozliwa a na dodatek ma tachykardie jestem na lekach biore leki z grupy Beta blok i Thyronanajod 50.Jestem w Niemczech i niestety opis choroby mam w jezyku Niemiecki dlatego moje pytanie czy w moim przypadku lepiej jeszcze zwlekac czy tez isc za ciosem i rozprawic sie jak najszybciej z /dzikim lokatorem?/a przepraszam nie napisalam jaki duzy jest Guzek 16*13*12 w tym miesiacu mam kolejna kontrole jestem od pol roku na lekach .. Bede wdzieczna za porade .Serdecznie pozdrawiam i Wszystkim zycze Powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odebralam wynik biopsji i niebardzo rozumiem ale napisze go może ktoś ten wynik bedzie rozumial i odpisze: ,,W nadesłanych rozmazach pośród krwi, widoczne platy i grupy dosc monomoficznych powiekszonych tyreocytow z cechami pobudzeniua jader komorkowych miejscami ukladajacych sie w strukury przestrzenne. Koloidu niestwierdzono. Obraz cytologiczny odpowiada blizej nieokreślonej zmianie pecherzykowej (kat.3.).**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też miałam nieokreśloną zmianę pęcherzykowatą, a na powtórnej biopsji po 6 miesiącach okazało się, że zmieniła się ona w guz pęcherzykowaty o charakterze nowotworowym (gr.IV) bez cech złośliwości, ale do usunięcia. Jestem tydzień po usunięciu całej tarczycy - biorę leki (m.in. Euthyrox 75), ćwiczę szyję, masuję i jestem dobrej myśli. Moja doktor powiedziała mi, że jeśli są złe komórki, to trzeba je usunąć - nie *hodować*. Mam koleżankę, która jest po takiej operacji już 4 lata, przyjmuje hormon i wygląda po prostu kwitnąco! (a jest dobrze po czterdziestce *) ). Dlatego uważam, że jeśli trzeba wycinać tarczycę, to lepiej iść za ciosem - im szybciej, tym mniej czasu na strach :) Po operacji szybko wraca się do zdrowia i domu (mnie wypisano w 4 dobie). Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 14 dni po operacji usunięcia całkowicie tarczycy na zewnątrz blizna prawie niewidoczna poprostu jestem w szoku szwy wchlanialne miałam wyglada po tak krótkim czasie ze jestem szczęśliwa . Smaruje tylko maścią cepan i szare mydło polecam . Czuje wiadomo wewnątrz twarda narośl ale trzeba smarować i masować codziennie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Jestem w 20dc. Na następny dzień idę sprawdzić progesteron czy była owulacja. Obserwując wykres temperatur była owulacja i jest prawdopodobieństwo ciąży. Na 23dc przypada mi operacja lewego płata tarczycy. Spodziewana @ na 27dc.Czy to bezpieczne gdyby okazało się, że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×