Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to uwięźniecie przepukliny?


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepuklinę wykryłem u siebie pod koniec listopada, do dziś zwlekam z operacją, i będe zwlekał jeszcze do 29 stycznia, bo wtedy dopiero będe miał operację. A to wszystko po to żebym mógł 21 stycznia jechać na wycieczkę szkolną w góry. I teraz tak : od gdzieś 2 dni dziwnie, nie mocno boli mnie brzuch ale tak wyżej, jak jest splot, jak nacisne to jest takie dziwne uczucie. Dodam jeszcze że mam przepukline pachwinową ale te jelita mam w worku mosznowym. I gdy tam nacisnę rónież czuje ten dziwny lekki ból w górnej części brzucha. Nie jest to jakiś mocny ból ale tak nie miałem ... . I pytanie, co to może być ? Od 2 dni tak mam, Czy to uwięźnięcie przepukliny? Dodam że jak nacisne miejsce gdzie są te jelita w worku mosznowym to odprowadzają się spowrotem do jamy brzusznej jak po maśle... . Żadnych uciążeń, tylko że przy tym jak wspomniałem jest ten dziwny ból brzucha. Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jelita odprowadzają się swobodnie do jamy brzusznej to na pewno nie ma uwięźnięcia. Być może doszło do jakiegoś zapalenia worka przepuklinowego i stąd ten ból. Radziłbym jednak zanim wyjedzie Pan na wycieczkę skonsultować się w tej sprawie bezpośrednio z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć bez badania. Worek przepuklinowy wychodzi z samej jamy brzusznej dlatego stan zapalny może dotykać też otrzewnej (z której zbudowany jest worek) także w jamie brzusznej. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Może objawy przejdą, ale także mogą się i nasilić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odp. Byłem dziś u chirurga z mojego miasta i powiedział że nic się nie dzieje. Żadnego uwieżnięcia itp, przepuklina chowa się w jamie brzusznej bez problemu, a ten ból to chyba z przewrażliwienia przed tą wycieczką bo ciągle myślę że coś mi się tam może stać itp. Dobra, dziękuje za odp stapler ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×